Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Bildirimler

Sosyal medya hesaplarıyla, SMS’lerle ya da aramalarla telefonunuzla sık sık meşgul olan biriyseniz, Apple Watch seçiminize göre vızıltılarla, biplerle yada titreşimlerle sık sık kolunuzu dürtecek diyebiliriz. Do Not Disturb/Rahatsız Etme seçeneğini kullanmazsanız cihaz geceleri de sizi rahatsız edebilecek kadar çok bildirim iletiyor. iPhone bildirimlerini tamamsa, saatin uygulama bildirimlerine tek tek geçiş yaparak bunları açıp kapatabilirsiniz.

apple watch bildirimler

Apple Watch’ın çekirdeği Taptic Engine ismi verilen parça, basit bir titreşim motorundan ziyade doğrusal bir işletici. Bildirim geldiğiinde, vızıltıya benzer sessiz hafif titreşimli -kimi kullanıcılara göre robotik bir parmağın bileğe dokunması gibi- bir his uyandırıyor. Apple Watch, her gelen bildirimle beraber uyanıyor. Bu özellik bazı Android uyumlu akıllı saatlerde bulunmuyor. Apple Watch’ın ince düşünülmüş bildirim özelliklerinden birisi de şu, eğer iPhone’u kullanıyorsanız, elinizdeyse saate bildirim gelmiyor. Ama cebinizde ya da çantadaysa saate bildirim geliyor.

apple watch bildirimler

Eğer bildirim geldikten sonra kolunuzu hemen kaldırırsanız, saat otomatik olarak bildirimi ya da uygulamayı açılıyor. Fakat titreşimden sonra kolunuzu hareket ettirmek için belli bir süre beklerseniz, kolunuzu hareket ettirdiğinizde bildirim otomatik olarak bunu göstermiyor, panelden bildirimi kendinizin açması gerekiyor.

apple watch bildirimler

Eğer e-posta hesabınız Mail uygulamasıyla senkronizeyse, yeni mesajları cevaplayabilir, işaretleyebilir, okunmuş ya da okunmamış olarak işaretleyebilir ya da çöpe atabilirsiniz. Fakat farklı uygulamaları, örneğin GMail uygulamasını kullanıyorsanız bunların hepsini yapamayabiliyorsunuz. Örneğin GMail’de sadece e-postadan kısa bir kesit görüyorsunuz ve arşivleyebiliyorsunuz.  Aynı farklılık Google Maps ve Apple Maps uygulamaları arasında da var. Fakat diğer yazılımların bu zorluğunu gidermek için menüdeki ikonu doğru kullanabilmek yeterli.