Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Active Listelendi

Samsung Galaxy S6 Active akıllı telefon hakkında zaman zaman çeşitli söylentiler ortaya atılmıştı. Cihazın teknik özellikleri hakkında bazı bilgiler de sızmıştı ancak resmi kaynaklardan bir veri gelmemişti. Tek beklenti Samsung kaynaklı bir doğrulamadı idi ve beklenen gelişme bugün ortaya çıktı. Samsung Plus programının parçası olan listede firmanın amiral gemisi modelinin fiziksel olarak güçlendirilmiş versiyonu görüntülendi. Bu platform firma tarafından Samsung hayranlarına / topluluğuna yönelik hazırlanıyor.

Cihaz listede Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasına konumlandırılmış. Bu iki akıllı telefon da 10 Nisan’da resmen duyurulmuştu. Fiyat ve satış tarihi hakkında bilgi bulunmasa da Active serisi ürünler genellikle Haziran / Temmuz aylarında satışa sunuluyor, yani S6 Active’in önümüzdeki aylarda tanıtılması muhtemel görünüyor.

Galaxy S6 Active akıllı telefonun teknik özellikleri amiral gemisi S6 modelleriyle büyük benzerlikler taşıyor. 14 nm üretim teknolojili Exynos 7420 SoC5.1 inç genişlikli QHD Super AMOLED ekran, 16 MP ana kamera, 5 MP ön kamera bizlerle olacak. Dayanıklı dış yapısıyla ön plana çıkan üründe 3500 mAh kapasiteli pil ve microSD kart yuvası görmek sevindirici.

Akıllı telefon hakkında şu an için bilinenler bu kadar, gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.