Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Uygulamaları

Apple Watch’ın işlevselliğinin ölçüleceği nokta, uygulama yelpazesi ve bunları çalıştırmaktaki başarısı. Apple Watch uygulamaları için iki genel türden bahsedebiliriz ilk olarak. İlki Apple firmasının kendi lisanslı yazılımları, ikincisi ise üçüncü parti yazılım üreticilerinin geliştirdikleri uygulamalar. Daha önce iPhone’da kullandığınız çoğu uygulama, burada da en gözde yardımcılarınız olacak gibi görünüyor.

Apple Watch arama uygulamasında gelen aramalara cevap verebilir, cihazı ahize gibi kullanabilirsiniz. Favori kişilerinizi arayabilirsiniz ama standart tuş takımı olmadığı için numara giremiyorsunuz. Cihazda diğer klasiklerden, alarm, zamanlayıcı ve kronometre de mevcut. Zamanlayıcıda süre sıfırlandığında iki cihaz da ikaz veriyor. Kamerada zamanlayıcı kullanıyorsanız, saatte kameranın canlı ön izlemesini görebilir, remote/kumanda uygulamalarıyla kontrol edebilirsiniz. Aynı şey Apple TV için de geçerli. Bu başarılı ve kolay iletişimi malesef üçüncü parti yazılımlarda sağlayamıyoruz.

Apple Watch uygulamaları

Kullanımı ve yaptığı iş genel olarak basit olacak uygulamalar, kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşacağa benziyor. SlashGear editörlerine göre özellikle ABD’de kullanılan araç çağırma uygulaması Uber en başarılı uygulama ve şimdiden listede üst sıralara oynamaya başladı. Sadece bir-iki komutla bulunduğunuz konuma araç çağırabiliyorsunuz. Bir diğer başarılı uygulamaya örnek, Philips’in hue uygulaması. Bununla beraber kolay bir şekilde uyumlu ışıkları kontrol edebiliyorsunuz. Bu konuda diğer önerilerimizi En İyi Apple Watch Uygulamaları isimli bir galeride sizinle paylaşmıştık. Dilerseniz oradan da işinize yarayacak uygulamaları öğrenebilirsiniz.

Apple Watch uygulamaları