Kategoriler
Haberler

Düşük Bütçede Yüksek Performans ”Elephone P7000”

Şu sıralar Çinli dev üreticilerin rekabet içinde olduğunu görüyoruz. Bu rekabetli telefon pazarından oldukça iyi mobil cihazlar çıktığını söyleyelim. Özellikle Xiaomi’nin son yıllardaki yükselişi tüm Çinli üreticilere örnek olmuşa benziyor. Zira Çinli üreticiler yavaş yavaş isimlerinden söz ettiriyor ve uluslararası pazarda da iddialı modellerini görücüye çıkarıyorlar.

Elephone P7000’de bizleri neler bekliyor?

5.5″ Full HD ekrana sahip olan Elephone P7000, tasarım konusunda oldukça ilginç ve hoş duruyor. Standart bir tasarımın dışına çıkmış bir cihaz olması, beğenileri üstüne çekecek gibi gözüküyor. MTK6752 64-bit işlemciye sahip olan P7000’e MALI-T760 MP grafik işlemcisi eşlik ediyor. 3GB RAM belleğine sahip olan bu cihazın mobil oyun zevkini yükseklere çıkaracak gibi. 13MP IMX214 f/2.0 diyafram aralığındaki arka kamerası oldukça başarılı. 5MP ön kamera da cihaza eşlik ettiğini söyleyelim. 16GB depolama alanı ile kullanıcılarının fotoğraf, video, uygulamalarını ve dosyaları için geniş bir depolama sunulmuş. Diğer cihazlardan kendisini ayıran bir özellik ise Touch ID parmak izi okuyucusu. Android 5.0 lollipop sürümü ile gelen cihaz 3450mAh değiştirilebilir bataryası ile bir günü rahatlıkla tamamlıyor.

Bu model iddialı özelliklerinin yanında sunmuş olduğu özellikleriyle çok ses getirmiş ve uluslararası pazarda da Mayıs ayının sonlarına doğru boy göstereceği belirtilmişti. Şimdi ise cihazın AnTuTu sonuçları karşımızda çıktı.

209 dolar civarında fiyat etiketine sahip olan Elephone P7000, diğer fiyat performans cihazlara göre oldukça şaşırtıcı bir AnTuTu sonucu ortaya koyuyor. 41.384 puan almayı başaran Elephone P7000, fiyat / performans açısından oldukça iyi bir cihaz olduğunu söyleyelim.