Kategoriler
Konular

En İyi Beş Android Twitter Uygulaması

TweetCaster

En iyi beş Android Twitter uygulaması ile birlikteyiz. Akıllı telefonlar insanların sürekli iletişim halinde olmalarına olanak tanıyor. Hayli güçlü olan bu cihazlar sayesinde hayatımızın her anını başkalarıyla paylaşabiliyoruz. Aynı zamanda diğer insanları da takip etme imkanımız var. Son yıllarda en çok sevilen sosyal ağ platformlarından birisi Twitter. Akıllı telefonlarda kullanımı hayli keyifli olan bu sosyal ağ için Android işletim sistemiyle uyumlu çok sayıda uygulama mevcut. Servisin elbette kendi resmi uygulaması var ama zengin özellikler içeren üçüncü parti uygulamalar da kullanılabilmekte. Biz burada herkesin yakından tanıdığı resmi uygulamanın dışında en popüler ve en başarılı Twitter uygulamalarını anlatmak istedik. Dilerseniz En iyi beş Android Twitter uygulamasını daha yakından tanıyalım.

TweetCaster En İyi 5 Android Twitter Uygulaması

TweetCaster uygulaması her Twitter istemcisinden beklenen temel fonksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Araç resmi Twitter uygulamasından birçok yönüyle ayrılmakta. GIF görsellerini paylaşmayı sevenler için Imgur‘dan animasyonlu GIF‘leri paylaşım olanağı var. SmartLists adlı özellik sayesinde insanları ve konuları farklı grup ve listelere ayırabiliyorsunuz. Search Party özelliği ile kendi Tweet akışınız, mention’larınız ve direkt mesajlarınız; kendi tweet ve favori tweet’leriniz veya diğer insanların tweet ve favori iletilerinde arama yapma imkanı hazır. İstatistikler sayesinde en çok kimin iletilerini retweet ettiğiniz, hangi sıklıkla tweet yazdığınız, takip ettikleriniz arasında hizmeti en uzun süre kullanan kişi, deaktive edilmiş hesaplar gibi ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz. Bünyesinde 12 adet temaya ev sahipliği yapan araçta Twitter ve Facebook’a aynı anda ileti yollayabilir; fotoğraflarınıza filtre ve efektler dahil edebilirsiniz. Çoklu hesap desteği görmek sevindirici oldu. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklam mevcut, reklamlardan kurtulmak için TweetCaster Pro‘yu satın alabilirsiniz.

Tweedle

Tweedle En İyi 5 Android Twitter Uygulaması

Tweedle uygulamasının geliştirici ekibi basitlik ve fonksiyonaliteyi bir arada sunan bir uygulama tasarlamak için yola koyulmuşlar ve sonucunda uygulama ortaya çıkmış. Uygulama arayüzünde tweet akışı, mention’lar ve direkt mesajlara farklı sekmeler altından erişilebiliyor. Geniş özelleştirme seçenekleri var. 24 saat formatı değiştirilebiliyor, font boyutu ayarlanabiliyor ve farklı temalar kullanma opsiyonu mevcut. Resmi Twitter uygulaması yerine farklı bir çözüm arayışındaysanız ancak sade ve fonksiyonel bir seçenek istiyorsanız Tweedle ideal çözüm olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

Hootsuite

Hootsuite En İyi 5 Android Twitter Uygulaması

Hootsuite uygulaması ile Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+ ve Foursquare sosyal ağlarına bağlanabiliyorsunuz. Medya profesyonelleri ve çok sayıda sosyal ağ hesabını yönetmek durumunda olan kullanıcılar için şüphesiz faydalı bir özellik. Uygulama tweet’lerinizdeki bağlantıların ne kadar tıklandığını da tespit edebilmekte. Ow.ly‘ye görsel yüklediğinizde fotoğraf çözünürlüğünü belirleyebiliyorsunuz. Aylık 9.99 USD veya yıllık 109.99 USD karşılığında Pro hesaba geçiş yaparsanız sınırsız sayıda sosyal ağ hesabını yönetebilir ve reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Talon

Talon En İyi 5 Android Twitter Uygulaması

Uygulamanın cazibesi şık arayüzünde yatıyor. Ekran görüntüsünden de fark edilebileceği üzere arayüzün özenle tasarlandığı açık. Font ve temaya ince ayar yapmak mümkün, üç tane seçenek olsa da kendi tasarladıklarınızı da kullanabilirsiniz. Talon akışta beliren tweet’leri de düzenlemenize olanak tanıyor. Örneğin retweet edilen iletilerin akışta görüntülenmemesini sağlayabiliyorsunuz. Bu özellik zaman akışınızın bir miktar sadeleşmesine katkıda bulunabilir. Uygulama arayüzünde sağdan sola doğru kaydırma yaparak mention’lara, aynı jesti tekrar yaparak ise direkt mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

Plume

Plume En İyi 5 Android Twitter Uygulaması

Plume uygulamasında tıpkı Talon’da olduğu gibi basit kaydırma hareketiyle Timeline, mention’lar ve direkt mesajlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Akışı yenilemek için aşağı doğru çekmek, birden fazla Twitter hesabını yönetmek ve internet sitesi bağlantılarını kısaltmak için Bit.ly servisini kullanmak mümkün. İlginç şekilde farklı konumlardan atılan en popüler tweet‘leri görüntüleme özelliği sunuluyor. Herhangi bir ABD eyaletindeki trendleri bu şekilde öğrenebilirsiniz. Şık arayüzüyle beğeni kazanan Plume uygulaması ücretsiz ve kullanımı oldukça kolay. Reklamlardan kurtulmak isterseniz ücretsiz versiyondan Premium‘a terfi edebilirsiniz.