Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone Lollipop Güncellemesi Ertelendi!

ASUS‘un geçen seneki amiral gemisi ZenFone serisi, yakaladığı satış grafiğiyle büyük bir kullanıcı kitlesi edinmişti. Daha önce Android 4.3 Jelly Bean‘den Android 4.4 KitKat sürümüne güncellenen seri için çok geçmeden Android 5.0 Lollipop sürümüne yükseltme yapılacağı duyurulmuştu. Mayıs ayının ortalarında yapılması planlanan güncelleme için ASUS sessizliğini bozdu.

ASUS‘un resmi kullanıcı forumu ZenTalk‘ta yapılan açıklamaya göre bu güncelleme bir süreliğine ertelenebilir. Konu ile ilgili açıklamada bulunan ASUS ZenTalk yetkilisi, kullanıcı deneyimlerinde bazı sıkıntılar saptadıklarını ve düzeltmek için biraz zaman gerektiğini belirtti.

Ülkemizde satılan ZenFone 4, 5 ve 6‘ların da bu güncellemeden etkilendiği açıklanan ertelemeden ASUS‘un tablet etkileşimli akıllı telefon serisi PadFone da etkilenecek. PadFone S‘in güncellemesinin ertelendiği, fakat PadFone Infinity modelinin işlemci kaynaklı sorunlar sebebiyle güncelleme almayacağı belirtilen açıklamada Lollipop güncellemesinin ne zaman verileceği açıklanmadı.