Kategoriler
Haberler

Oppo R7 ve R7 Plus Resmen Duyuruldu

Oppo firması beklendiği gibi yeni üst seviye akıllı telefonları R7 ve R7 Plus‘ın resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Pekin’de düzenlenen etkinlikte firmanın 10 yıllık geçmişine de vurgu yapıldı.

Her iki akıllı telefon hakkında da uzun süredir çeşitli söylentiler ortaya çıkıyordu, duyurulan cihazlarda küçük farklılıklar var. Daha küçük ekranlı olan model 5 inç AMOLED ekran içeriyor ve 2.5D camın arkasında 1080p çözünürlük sunuyor. R7 Plus ise 6 inç genişlikli ekranda aynı çözünürlüğü desteklemekte.

64-bit uyumlu, sekiz çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 615 yongasetinden güç alan akıllı telefonlarda 3 GB RAM mevcut. R7 modelinde 16 GB,  R7 Plus’ta 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi var. İkinci SIM kartı kullanma niyetiniz yoksa depolama alanını artırmak için microSD kartlardan faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Akıllı telefonlar f/2.2 lens içeren 13 MP ana kamerayla geliyor. R7’de faz algılamalı otofokus ile tek LED flaş, R7 Plus’ta lazer otofokus ile çift LED flaş bulunuyor. R7 Plus’ın sensörü % 78‘e varan oranlarda daha az dijital gürültü ve % 32 daha iyi ışık yakalama performansı sunuyor.

R7 Plus akıllı telefonda 4100 mAh kapasiteli devasa pil, kardeşinde ise 2320 mAh kapasiteli pil tercih edilmiş. Plus modelindeki parmak izi okuyucu sensör gözlerden kaçmıyor. Android Lollipop 5.1 üzerine inşa edilen ColorOS v2.1 işletim sistemi kurulu. Çift SIM uyumu ve LTE Cat.4 standardı ile 150 Mbps‘e kadar indirme desteği hazır. Oppo R7 modeli 400 USD, Oppo R7 Plus ise 480 USD seviyesindeki fiyat etiketiyle Çin’de satın alınabiliyor. Cihazların uluslararası pazara Haziran ayının ortalarında girmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma