Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z Serisi Android Lollipop Güncellemesi

Sony Xperia Z ve Xperia ZR akıllı telefonlarla uyumlu Android Lollipop güncellemesi hazırlandı. Güncellemeler şu an yalnızca OTA yoluyla yüklenebiliyor ancak kısa zaman içerisinde Sony PC Companion ile yüklenebilmesi de mümkün hale gelecek.

Xperia Z ve ZR akıllı telefonlarla uyumlu Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemi güncellemesi yaklaşık 700 MB boyutunda. Google Material arayüzünün tasarımsal çizgileri kullanıcıları karşılıyor. Kilit ekranında gelişmiş bildirimler ve özelleştirme olanakları sunulmakta. Çoklu kullanıcı profili desteği ve misafir modu hazır. Uygulamaların artık microSD hafıza kartına taşınabilecek olması yüz güldürüyor.

Güncellemenin akıllı telefonlara yüklenebilmesi için en az 1.2 GB boş alan gerek ancak OTA indirmesinden önce 2 GB boş alan ayrılması tavsiye ediliyor. Olası bir aksilikte veri kaybının yaşanmaması adına yedekleme yapmak mantıklı görünüyor. Şu an Bolivya, Bangladeş, Tayvan, Hong Kong ve bazı diğer ülkelerde cihazlara güncelleme bildirimi gelmiş durumda. Farklı pazarlara da kısa süre içerisinde ulaşması bekleniyor.