Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z1, Z1 Compact ve Z Ultra Firmware Güncellemesi Aldı

Sony iki hafta önce Xperia Z2 ve Z3 serisi akıllı telefonları için yeni bir firmware güncellemesi hazırlamıştı. Güncellemede Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemi sabit kalıyor ancak bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler sunuluyordu. Duruma bakılırsa aynı güncelleme bugün Xperia Z1, Z1 Compact ve phablet sınıfındaki Z Ultra akıllı telefonlara da gelmiş vaziyette.

Resmi yenilikler kaydına bakılırsa görev değiştiricisi arayüzüne tüm uygulamaları kapatma seçeneği geri kazandırılmış. Uygulamaları microSD karta taşıma sırasında karşılaşılan sorunlar çözülmüş ve LED bildirim ışığı ile ilgili sıkıntılar giderilmiş. Kilit ekranı ve bildirim çubuğunda artık “Servis Yok” ibaresi belirmemekte. Android Lollipop kilit ekranı bildirimleri etkinleştirilmiş durumda ve pil seviyesi ciddi şekilde düştüğünde devreye sokulabilen Ultra Stamina modu sorunları halledilmiş görünüyor.

Firmware güncellemesi Xperia Z1, Z1 Compact ve Z Ultra akıllı telefonlara OTA veya Sony PC Companion aracılığıyla yüklenebiliyor.