Apple Watch İle Mesajlaşma ve Dijital Dokunuş

REKLAMLAR

Apple Watch incelememize devam ediyoruz. Bu incelememizde Apple Watch mesajlaşma yeteneği üzerine konuşacağız. Gerçekten de mesajlaşma, Apple Watch'ın çekirdek özelliklerinden birisi. Ekranda mesaj yazmak için klavye boşluğu yok ama zaten telefon ya da tabletle aynı deneyimi yaşama gibi bir durum da söz konusu değil. Gelen mesajları okuyabilir, multimedyaları izleyip dinleyebilirsiniz. Mesaj yazmak içinse Digital Crown ismi verilen sağ ayar düğmesini döndürüp üzerine basmak suretiyle kullanmanız gerekiyor. Elimizde olası cevapları sunan bir hazır liste var, ya da cihaz önceki mesajın içeriğinden çıkarabildiği seçenekleri algılarsa, bunları seçme imkanımız var. Mesajlaşma ekranındaki mikrofon simgesine basarak ve konuşarak sesinizi metne çevirebilirsiniz. Sonuçlar başarılı sayılır. Ayrıca sesinizi direk ses dosyası olarak da gönderebilirsiniz karşı tarafa.

Apple Watch Mesajlaşma

REKLAMLAR

Geldik ikinci kısma. Apple Watch, Digital Touch/Dijital Dokunuş adını verdiği hoş bir özelliğe sahip. Öyle ki, göndermek istediğiniz mesajı parmağınızla ekrana çiziyorsunuz ya da yazıyorsunuz ve gönderiyorsunuz. Dahası, ekrana dokunup arkadaşınıza aynı dokunuşu birkaç saniye sonra hissettirme imkanınız var. Hatta ve hatta, Digital Touch kullanarak ,iki parmağınızı belli bir süre ekrana koyarak, kalp ritminizi bile arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Gerekli mi değil mi tartışılır ama ilgi çekici olduğu ve romantizme yorulabileceği gayet açık bir özellik.

REKLAMLAR

Apple Watch Mesajlaşma

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...