Kategoriler
Konular

Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz Beş Şey

Eski akıllı telefonunuzla yapabileceğiniz beş şey ile yine sizlerle birlikteyiz. Akıllı telefon pazarı son yıllarda hızla gelişiyor ve cihazlar evrimini tamamlamış değiller. Bu yıl en iyi konumda olan akıllı telefon sonraki yıl “kullanılabilir”, daha sonraki yıl ise artık değiştirilmesi gereken bir ürün olarak görülmekten kurtulamıyor. Geçmişte PC ve cep telefonu kullanıcıları değişim rüzgarına bu denli kapılmamışlardı.

Elinizde birkaç senelik bir akıllı telefon varsa ve bir şekilde elinizden çıkarmak istemiyorsanız cihaz ile yapabileceğiniz çok şey var. Akıllı telefonlar nihayetinde uygulamalar ile hayli zenginleştirilebiliyor ve güncelleme desteği son bulsa dahi mevcut işlevlerinden bir şey kaybetmiyor. Eski iPhone veya Android telefonunuza faydalı işlevler kazandırabilmeniz mümkün. Dilerseniz eski akıllı telefonunuzla yapabileceğiniz 5 şeye daha yakında bakalım.

Fitness Takibi

Fitness Takibi Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 5 Şey

Eski bir iPhone 4s‘iniz varsa onu önce iOS 8‘e yükseltebilir; Android 4.0 ya da daha güncel sürüme sahip akıllı telefon sahibiyseniz Google Fit‘i yükleyebilirsiniz. Son durumda her iki platformun da resmi fitness takip uygulaması elinizin altında olacak. Bu iyi bir fikir çünkü küçük ekranlı ve eski iPhone’u mantıklı şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Android’li akıllı telefonunuz görece büyük ekran taşıyorsa biraz sıkıntı yaşamanız mümkün. Ek olarak cihazınızı bir yandan müzik dinlemek için de kullanabilir, hatta bir SIM kart ile spor yaparken de sevdiklerinizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

E-Kitap Okuma

E-Kitap Okuma Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 5 Şey

Eski akıllı telefonlar küçük ekranları ve düşük çözünürlük değerleriyle okuma için en ideal çözüm olmayabilir ancak gün içerisinde boş zamanlarınızı e-kitap okuyarak geçirmeyi en azından denemenizi öneriyoruz. Bu sayede hem yanınızda büyük boyutlu kitap taşıma derdinden kurtulabilir, hem de ana akıllı telefonunuzu yoğun kullanmayacağınız için pil seviyesini koruyabilirsiniz. E-kitap okuyucu uygulamalarda önemli kısımların altını çizme, sayfaları yer imlerine ekleme, not tutma gibi özellikler mevcut.

İnternet Radyolarını Dinleme

İnternet Radyolarını Dinleme Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 5 Şey

Eski akıllı telefonunuza bir kulaklık veya hoparlör bağladıktan sonra Spotify / Deezer gibi müzik streaming uygulamalarından birisini yükleyebilir ve sınırsız müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Bonus olarak iPhone 4s veya Android 4.3+ akıllı telefonunuz varsa cihazınızı Apple Watch / Android Wear akıllı saatlerle eşleştirebilir ve yürütme işlemini akıllı telefonun hemen yanında olmasanız dahi bileğinizden kontrol edebilirsiniz.

IP Kamera Dönüşümü

IP Kamera Dönüşümü Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 5 Şey

Alfred isimli uygulama yardımıyla eski iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu bir IP kameraya dönüştürebilir ve aktiviteleri uzaktan takip edebilirsiniz. Bu şüphesiz profesyonel bir yöntem değil ve ev içerisinde kullanım için mantıklı bir senaryo. Cihazınızdan bu şekilde faydalanmaya başlamadan önce kameranın çok ısınıp ısınmadığını kontrol edin çünkü bazı güncel akıllı telefonlarda dahi kameraların ciddi şekilde ısındığını görüyoruz.

Harici Sürücü / SD Kart Okuyucu

SD Kart Okuyucu Eski Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 5 Şey

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu kolaylıkla bir USB bellek ya da microSD kart okuyucu olarak kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatlarının günümüzde hayli makul seviyelerde olduğu açık ancak olağan metotlar yerine özgün çözümler geliştirmeyi seviyorsanız akıllı telefonunuzu USB bellek ve SD kart okuyucu olarak kullanmamanız için bir sebep görünmüyor.