Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Google Glass Yenileniyor

Teknolojiyi ucundan kıyısından takip eden herkesin bildiği gibi Google artık bir arama motoru olmaktan çıkıp, teknolojiye yön veren dev bir şirket haline geldi. Birçok yenilikçi projeyi ve ürünü bizlere tanıtan Google’ın en çok ses getiren çalışmalarından biri de Google Glass olmuştu.

Google Glass geri döndü! - Webrazzi

Tam olarak tamamlanamayan ha bitti ha bitecek denilen Google Glass, söylenenlere göre önümüzdeki yaz tekrar teknoloji sahalarında konuşulmaya devam edecek. Projenin son aşamaya bir türlü gelememesinden dolayı ABD’nin bazı bölgelerinde ‘lanetli’ olarak adlandırılan Google Glass teknolojisi, bu zamana kadar Nest markasıyla yenilenmesi bekleniyordu. Ancak son bilgilere göre proje Nest markası, işin içine dahil edilmeyecek.

Yetkililerin açıklamalarına göre ise projenin bir türlü tamamlanamamasının nedeni olarak Google Glass’a durmadan bir özellik eklenmesi veya çıkarılması. Önümüzdeki yaz tamamlanacağı söylenen teknoloji içerisinde ne gibi yenilikler barındıracak bilinmez ama şuan ki haliyle bile oldukça ilgi çekici. İlerleyen zamanlarda konu ilgili yeni bilgiler açıklandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.