Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Android video düzenleme uygulaması KineMaster ile akıllı telefonunuzda videolarınızı kolayca özelleştirebilirsiniz. Mobil cihazlarımızın sahip olduğu kameralar onları mükemmel mobil multimedya stüdyoları haline dönüştürüyor. Kısa bir videoya veya derdinizi anlatmayı sağlayacak bir kareye mi ihtiyacınız var? Tek ihtiyacınız doğru açı ve akıllı telefonunuz. Mobil cihazlarımızla kaydettiğimiz videolar genellikle çok uzun süreli olmuyor. Akıllı telefonla kaydettiğiniz videoları düzenlemek için bilgisayarınızı kullanmak zorunda değilseniz. Android işletim sistemli cihazlarda KineMaster uygulamasıyla kaydettiğiniz videolardan etkileyici kalitede çalışmalar ortaya koyabiliyorsunuz.

Uygulamada kendinize bir tema seçerek işe koyulabilirsiniz. Başlangıç için çok sayıda seçenek sunuluyor ve bu sayede kullanıcılar video kliplerini kolayca özelleştirebiliyor. Videoları kırpma, bölme, yavaşlatma, hızlandırma; kliplere renk filtereleri ekleme, parlaklık ve konrast ayarlarını düzenleme, ses dosyalarını kullanma gibi bir mobil uygulamadan beklenmeyecek esneklikte seçenekler bizlerle. Videolarınızda tüm düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra projenizi 720p HD çözünürlükte elde edebilirsiniz. Dilerseniz Android video düzenleme uygulaması KineMaster’ın özelliklerine daha yakından bakalım.

 1. Başlangıç İçin

1 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

KineMaster uygulamasını çalıştırdığınızda arayüzde “Start Here” notuyla karşılaşacaksınız. Uygulama ile çeşitli videolar üzerinde çalıştıktan bir sonra uygulamayı tekrar açtığınızda farklı bir ekranla karşılacağınızı belirtelim. Arayüze klip dahil etmek için “+” simgesine dokunun.

 1. Video Ekleme

2 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Arayüzde yer alan “+” simgesine dokunduktan sonra klasörler karşınızda belirecektir. Buradan videolarınızın yer aldığı klasöre erişin, “Movies” gibi. Bir videoyu eklemek için basitçe dokunmanız yeterli oluyor. Klip desteklenmiyorsa KineMaster uygun dönüşümü kendisi gerçekleştiriyor.

 1. Varsayılan Film

3 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Klipler arayüze dahil edildikten sonra “tick” butonuna dokunun. Tick butonuna dokunmadan bir klibi kaldırmak istiyorsanız ilgili dosyaya basılı tutun ve çöp kutusu simgesine sürükleyin. Uygulamada basit sürükle – bırak desteği var. Video oynatımı için yürütme tuşuna dokunabilirsiniz.

 1. Video Geçişleri

4 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Videolar varsayılan olarak “Basic” geçişini kullanıyor. Videolar arası geçişi değiştirmek için klipler arasında konumlanmış simgeye dokunun. Karşınıza kullanılabilecek geçişler gelecek, daha fazlası için yukarı kaydırma yapın. Seçiminizden sonra zamanlamayı da ayarlayabilirsiniz.

 1. Başlık Metni

5 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Her çalışmanın bir başlığı olmalı. Klibinize başlık eklemek için ilk video klibine dokunun. Başlık efektleri arasında gezinin ve ön izleme için dokunun. Başlık eklemek için “Title Text” e dokunup metni girin, “Text Color” ile renk değiştirilebiliyor. Zamanlayı da seçebiliyorsunuz.

 1. Video Kırpma

6 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Bir videoyu kırpmak için öncelikle ilgili videoya dokunarak seçiminizi yapın, ardından makas simgesine dokunun. Videonun başlangıç ve sonunda kırpma işlevine sahip simgeler belirecektir. Video klibinizi kırpmak için bu simgelere dokunup dilediğiniz gibi sürükleme yapmanız yeterli.

 1. Gelişmiş Kırpma

7 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Uzun klipler daha çok fazla sayıda kısa videolardan oluşuyor. Çalışmanızın ortalarında yer alan bir bölümü kırpmak isterseniz klibi sürükleyin, böylece klibi dilediğiniz gibi kırpma imkanı sağlayan seçenekler belirecektir. Seçtiğiniz noktalardan videonuzu kolayca kırpabilirsiniz.

 1. Renk Doğrulama

8 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Çalışmanıza renk filtresi eklemek için videoya dokunarak seçim yapın ve üç çemberden oluşan filtre aracını çalıştırın. Filtre eklemek için karşınızda beliren filtrelere basitçe dokunabilirsiniz. Daha iyi renk kontrolü için grafik ekolayzır simgesine sahip araçtan faydalanmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Yönetin, Düzenleyin ve Oluşturun

KineMaster uygulamasıyla video klip çalışmalarınıza profesyonel bileşenler ekleyebilirsiniz.

 1. Tema Seçimi

9 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Uygulamada varsayılan olarak “Basic” teması seçili durumda oluyor. Temalar tipik olarak klipler arasındaki geçişi ve arka plan müziğini belirlemekte. Farklı bir temaya geçmek için üst bölümde yer alan sihirli değnek simgesine dokunun ve bir tema seçin. Temanın ön izlemesini de görebilirsiniz.

 1. Sesle Çalışma

10 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Her temada bir arka plan müziği kullanılıyor. Bu müzik zaman çizgisinde sürüklenerek görüntülenebiliyor. Seçenekleri görüntülemek için klibe dokunun. Hoparlör simgesine dokunup etkinleştirin ve ses düzeyini belirlemek için kaydırma çubuğunu kullanın. Farklı bir müzik de tercih edebilirsiniz.

 1. Oryantasyon

11 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Uygulamada klipler varsayılan olarak manzara moduna ayarlı. Bir klibi farklı bir açıda ayarlamak istiyorsanız videolarınızı sağa ya da sola döndürebileceğinizi belirtelim. Oryantasyon değişikliği için ilgili klibe dokunun ve kamera simgesini seçin. Klibi sağa ya da sola döndürebileceksiniz.

 1. Daha Fazlası İçin

12 Android Video Düzenleme Uygulaması KineMaster

Bir videoyu seçin ve daha fazla seçeneğe erişmek için üç nokta içeren menü simgesine dokunun. Burada klip hızını ayarlama, yakalama seçenekleri ve ses kontrol seçenekleri yer almakta. KineMaster uygulamasındaki ses kontrol aracının ses yönetiminde büyük kolaylıklar sağladığını belirtelim.