Kategoriler
Apps & Oyunlar

Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Harika bir bulut depolama servisi olan Dropbox’ın mobil uygulaması gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapıyor. Dropbox bulut depolama servisini etkin şekilde kullanan hemen her kullanıcı Android işletim sistemli mobil cihazlarına da hizmetin resmi uygulamasını yüklüyor. Depolama alanı görece kısıtlı olan mobil cihazlarımızda bulut depolama servisleri büyük kolaylık sağlıyor. Birçok akıllı telefonun ekstra Dropbox depolama alanı hediyesiyle satıldığını biliyoruz. Birçok platformu destekleyen servis Android, iOS ve masaüstü işletim sistemleri arasında kolay veri aktarımı imkanı sağlıyor. Uygulamanın temel özellikleri ve kullanım şekli zaten bilinmekte. O nedenle bu ipucumuzda herkesin bildiği şeylere değil, uygulamanın detay olarak nitelendirilebilecek özelliklerine değineceğiz. Bu ipuçları ile Android işletim sistemindeki Dropbox kullanım deneyiminizin bir üst seviyeye taşınabileceğini umuyoruz.

Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özellikleri

  1. Ayarlara Erişim

1 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Burada değineceğimiz hemen her püf noktası uygulamanın “Settings” menüsünde yer alıyor. Ayarlardan fotoğraflarınızın bulut depolama alanına otomatik yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Upload işlemini Wi-Fi üzerinden yapılacak şekilde ayarlamanızda fayda var.

  1. Hesap Yükseltme

2 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Dropbox hesabınızı daha fazla depolama alanı elde etmek için yükseltebileceğinizi zaten biliyorsunuzdur fakat ödemeyi Google Play üzerinden yapabileceğinizin farkında mısınız? Mağaza hesabınızda bir miktar kredi varsa bu özelliğin sizi memnun edeceğini düşünüyoruz.

  1. Daha Fazla Alan

3 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Dropbox hesabınızın depolama alanı düşükse ve depolama alanını artırmak için ücret ödemek istemiyorsanız uygulama içerisinden arkadaşlarınızı servise davet ederek depolama alanı kazanabilirsiniz. Davete katılan her arkadaşınız için 500 MB depolama alanı sağlanacak.

  1. Güvenlik Konusu

4 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Bulut depolama hesabınızın güvenliğini artırmak istiyorsanız Dropbox uygulamasındaki “Settings” menüsünden bir PIN kodu oluşturabilirsiniz. Uygulamada dört haneden oluşan güvenlik parolası girilmeden bulut depolama hesabınızdaki dosyalara erişim söz konusu olmuyor.

  1. Güvenliği Artırma

5 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Uygulamada parolanın on defa yanlış girilmesi durumunda indirilen Dropbox dosyalarının otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Unutkan kullanıcılar için bu en ideal seçenek olmayabilir fakat 10 giriş hakkı var. Yine de cihaz yanlış kişilerin eline geçmemeli.

  1. Erken Sürümler

6 Dropbox Uygulamasının Gelişmiş Özelliklerini Keşfedin

Uygulamada kullanıcılara erken kullanıma sunulan sürümlere ulaşma fırsatı sağlanıyor. “Get early releases” seçeneğini kullanarak uygulamanın yeni sürümlerine daha erken ulaşabiliyorsunuz. Bu sürümlerin her zaman için tam stabil olmayabileceğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?