Kategoriler
Apps & Oyunlar

Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Android işletim sistemindeki Gmail uygulamasında etkiket kullanımı ile e-postalarınızı daha organize hale getirmeniz mümkün. Android işletim sistemiyle uyumlu istemcilerin çoğunluğunda kategori sistemi bulunmuyor. Bazı kullanıcılar farklı e-postaları başka klasörler altında depolamayı tercih ediyor. Google’ın geliştirdiği ve Gmail’e kazandırdığı etiket sistemi oldukça başarılı. Uygulama aracılığıyla çeşitli etiketler oluşturabilir, benzer içerikteki sayısız e-postayı bu kategoriler altına dahil edebilirsiniz. Yeni bir e-posta geldiğinde iletiyi hızlı şekilde ana klasör yerine oluşturduğunuz etiket klasörü altına alabilirsiniz. Etiketleme sisteminin ferah bir gelen kutusu yaratmak adına büyük kolaylık sağladığı açık. Android işletim sistemindeki Gmail uygulamasında etiket kullanımı için aşağıdaki aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

1- E-Postaları Seçin

1 Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Gmail’de gelen kutusuna gidin ve yeni oluşturacağınız klasöre dahil etmek istediğiniz e-postaları üzerlerine uzun süreli dokunarak seçin. E-postaları seçtikten sonra menü simgesine dokunun ve tüm etiketlerin yer aldığı bölüme ulaşın.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?

2- Oluşturun ve Seçin

2 Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Burada ön tanımlı olarak yer alan etiketler karşınzıa çıkacak, elbette yeni etiketler oluşturma imkanı da var. Bir kategori seçtikten veya yeni bir kategori oluşturduktan sonra e-postalarınızı bu kategoriye kolayca taşıyabilirsiniz.

3- Klasörü Açın

3 Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Gelen kutusuna geri döndüğünüzde tüm e-postaların üst sağ kısmında küçük bir etiket simgesinin yer aldığını göreceksiniz. Bir klasöre ulaşmak için Gmail arayüzünde sol kısımda yer alan menünün alt kısmına kaydırma yapmanız yeterli.