Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Batarya Özellikleri

Apple Watch inceleme serimizde sıra en çok merak edilen hususlardan birisine geldi: batarya. Apple, akıllı cihazı her gece şarj etmenizi öneriyor. Fakat cihazı Power Reserve/Güç Koruma moduna alırsanız, yaklaşık yüzde 10’luk bir tasarrufla ikinci günü de geçirme şansınız var eğer aktif kullanmayacaksanız. Sadece dijital kol saati olarak kullanmak isterseniz de 72 saate kadar şarj etmeden kullanabilirsiniz.

apple watch batarya

Peki Apple Watch nasıl şarj oluyor? Saatin arka kısmına manyetik bir diski yerleştirmek ve uzun USB kablosuyla herhangi bir güç kaynağına takmak suretiyle aleti şarj edebilirsiniz. Apple Watch’ın kutu içeriğinde USB adaptör mevcut. Fakat zaten aynı zamanda telefonu da şarj etmek durumundasınız ki, Apple’ın çift USB portlu tek bir adaptör çıkarması işleri çok kolaylaştırırdı.

Avantaj olarak görülebilecek unsurlardan birisi, Apple Watch kolunuzdayken, iPhone’u daha az kullanacaksınız, cebinizde daha çok kalacak yani onun pil ömrü uzayacak. Handikap olarak ise fakat iPhone – Apple Watch arasındaki Bluetooth bağlantısı da doğal olarak batarya süresini kısaltacak.

Yazımızı, Apple’ın akıllı saatin batarya performansı hakkında vadettiği rakamlarla noktalayalım. Resmi kanallarda Apple Watch’ın müzik çalma ve antrenman uygulamalarında 6,5 saate kadar, saat testinde 48 saate kadar, güç koruma testinde 72 saate kadar açık kalabildiği ve ürünün 1,5 saatte yüzde 80 ve 2,5 saatte tamamen şarj olduğu bilgisi veriliyor.