Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google’ın Yeni Photos Uygulaması Hazır

Google 28 Mayıs’ta başlayacak Google I/O etkinliğinde yeni bağımsız Photos uygulamasını resmen tanıtacak. Android Police sitesi yeni uygulamanın ekran görüntülerini paylaştı. Ekran görüntülerine bakılırsa uygulamada daha önceden aşina olduğumuz özelliklerin yanı sıra önemli yenilikler de sunulacak. En önemli gelişme ise firmanın Photos uygulamasını Google+ platformundan ayırması.

Fotoğraflar günlük ya da aylık periyotlarla otomatik yedeklenebilecek. Google+ fotoğraf albümleri ızgara formunda görüntülenebilmekte. Yeni Assistant özelliği sayesinde fotoğraflardan klip, hikaye, animasyon ve kolajlar oluşturulabiliyor.

Google Photos

Google Photos uygulaması spesifik obje, insan ve hayvanlar için fotoğraf odaklı aramalar yapma olanağı sunuyor. Bir fotoğrafı açmak için pinch-to-zoom, kapatmak için kaydırma hareketi yapmak yeterli oluyor. Görselleri paylaşmak tıpkı SMS veya sosyal ağ sitesinde bağlantı paylaşmak kadar kolay. Diğer kullanıcılarla paylaşmak için özel albümler oluşturulabilmekte. Paylaşılan içeriklerde metadata verilerinin silinebilmesi önemli bir özellik. Paylaşılan içeriklerle ilgili işiniz tamamlandığında dosyaları kolayca ortadan kaldırabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?