Kategoriler
Rehberler

iPhone Bluetooth Çalışma Sorunu ve Çözümü

Özellikle pek çok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları, cihazlarını otomobilleriyle eşleştirmelerini yarayan ve çağrıları otomatik almasını sağlayan Bluetooth’u araçlarının tanımadığını söylüyorlar. Toyota, Mercedes-Benz, Nissan, Honda, BMW, Jeep gibi üst düzey araçlarda kullanılabilen Apple eşleştirme özelliği sayesinde özellikle çağrı alma ve mesaj okuma gibi çeşitli özelliklerden yararlanabilen kullanıcıların bu sorunu aslında kolay bir yolla çözülebiliyor.

iPhone Bluetooth Çalışma Sorunu ve Çözümü

iphone-6s-plus-screenshot-9-1125x2001

1. Aracınızdan ve iPhone’unuzdan eşleştirmeleri silmeniz gerekiyor. Bunun için iPhone’unuzdan Ayarlar menüsünden Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını yapmanız gerekiyor. Daha sonra Home ve On/Off tuşlarına telefon resetlenene kadar basılı tutun. Daha sonra bağlantıyı kurmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

2. Eğer bu yöntem sorunun çözümü hakkından size yardımcı olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına almanız gerekiyor. “Factory Reset” uygulaması zor ve uğraştırıcı bir çözüm olduğu için bu noktadan sonra Apple Store’lardan yardım almanızı öneriyoruz.

iPhone’da bluetooth problemi genellikle bu yöntemlerle çözülebiliyor.