Kategoriler
Haberler

YotaPhone 2 ile Şarj Sorununa Elveda!

Günümüzde kullanılan akıllı telefonların en büyük sorunu şüphesiz şarj sorunudur. Sosyal medyanın da hayatımızı kontrol etmesiyle birlikte bu sorun en üst seviyeye çıkmış durumda.
Kullanıcıların bu ortak sorununa tam anlamıyla bir çözüm bulunamamıştı. Bulunan geçici çözümler ise hep cihazınızın yanında ekstra aparat taşıma zorunluluğunu getirdi. Şarj sorununa kesin çözüm olmasa da önemli ölçüde kafanızı rahatlatacak olan ilaç bu sefer ruslardan geldi.

Yota isimli firmanın projesi birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Sistem ise sandığımızdan biraz daha basit işliyor. Çift ekrana sahip olan telefonda e-mürekkep teknolojisinden faydalanılmış ve bu nedenle az ışık kullanarak daha az enerji harcıyor. Android işlemciye sahip olan telefonunun hangi tarafını kullanacağınız ise tamamen size kalmış. İki taraflı olmasının avantajı ise bir tarafında işlerinizi yürütüyorken diğer tarafta herhangi bir pil kaybının olmaması.

İşin ilginç tarafıysa bu cihazın 500 dolar gibi bir mâkul fiyatı olması. Önümüzdeki günlerde Amerika’da satışa çıkacak olan telefon ülkemize ne zaman uğrayacak henüz bilinmiyor.