Kategoriler
Konular

İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek İçin 10 Uygulama

İstenmeyen arama ve mesajları engellemek Android işletim sisteminin zengin mağazası Google Play’den indirilebilen çok sayıda uygulama sayesinde hayli kolay. Ülkemizde her ne kadar 1 Mayıs 2015 tarihi itibariyle spam iletiler göndermek suç olsa da rahatsız edici mesajlardan tamamen kurtulmuş değiliz.

İstenmeyen arama ve mesajları engellemek

Çeşitli GSM operatörleri, bankalar ve siyasilerden gelen aramalar da maalesef son bulmayacak gibi görünüyor. Neyse ki tamamen çaresiz değiliz. İstenmeyen arama ve mesajları engellemek için Android işletim sistemli akıllı telefonunuza bu 10 uygulamadan birisini yüklemeniz yeterli olacaktır.

Calls Blacklist – Call Blocker

İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek 1

Calls Blacklist istenmeyen arama ve SMS’leri bloklama listesine eklemenize olanak tanıyor. İstemediğiniz bir arama aldığınızda bu numarayı listenize hemen dahil edebilir ve sonrasında rahatsız edilmekten kurtulabilirsiniz. Uygulamanın tek eksiği engellenen numaralar listesini farklı akıllı telefonlara taşıma özelliği sunmaması.

Call Blocker Free – Blacklist

2 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Call Blocker Free aracılığıyla istenmeyen arama ve kısa mesajlar kolayca engellenebilmekte. Araç özelleştirilmiş engelleme modları da sunuyor. Çok sayıda istenmeyen arama ve kısa mesaja maruz kalıyorsanız denemeniz gereken bir çözüm.

Call Blocker

3 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

İstenmeyen arama ve mesajlardan kurtulun! Call Blocker geliştiricisine göre en iyi arama engelleme uygulaması. Bünyesinde çok sayıda özelliği barındıran araçta kara ve beyaz listeler oluşturmak mümkün. Herhangi birisinden gelen arama, SMS ve MMS’leri engelleyebiliyorsunuz.

Blacklist Plus – Call Blocker

4 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Bu uygulamanın arayüzü oldukça sade ve kullanımı hayli kolay. Blacklist Plus arama ve mesajları dört farklı metot ile engelleyebiliyor. Kara liste, beyaz listenin dışındaki herkes, rehberde kayıtlı olanlar dışındaki herkes veya tüm aramalar engellenebilmekte.

Mr. Number-Block calls & spam

5 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Mr. Number uygulaması ile istenmeyen aramalar ve spam mesajları tespit edip engelleme imkanı sunuluyor. Bilinmeyen telefon numaralarını tanıdığınız biri olup olmadığını kontrol edebiliyor ya da direkt istenmeyen olarak işaretleyebiliyorsunuz.

Truecaller – Caller ID & Block

6 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Google’ın Material Design tasarım çizgisini takip eden Truecaller uygulaması ile spam kısa mesajları ve son aramalar listenizdeki istenmeyen numaraları kolayca engelleyebilirsiniz.

Block SMS And Call

7 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Araç adından da anlaşılabileceği üzere istenmeyen arama ve SMS’leri kolayca engelleme imkanı sağlıyor.

Extreme Call Blocker

8 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Extreme Call Blocker çok sayıda özelliğe ev sahipliği yapıyor. En önemli işlevi ise yedekleme ve geri yükleme yapabilmesi. Yedekleri SD karta aktarıp içe alabiliyorsunuz, aynı zamanda Dropbox bulut depolama hizmetini de kullanabilirsiniz.

Root Call Blocker

9 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Uygulama yalnızca root erişimi sağlanmış akıllı telefonlarda çalışabiliyor. İstenmeyen arama listeleri oluşturma seçeneği mevcut. Günün belirli saatlerinde gelen aramaları engelleme olanağı sunmasıyla beğenimizi kazandı.

Master Call Blocker

10 İstenmeyen Arama ve Mesajları Engellemek

Reklam içermeyen ve tamamen ücretsiz olan Master Call Blocker uygulamasıyla engellenmiş numaralardan oluşan çeşitli özel listeler oluşturabilirsiniz.