Microsoft ve Sony'nin Mobil Bölümleri Şokta

REKLAMLAR

Bir zamanlar cep telefonu denildiğinde akla gelen ilk isim Nokia idi ve diğerleri yakınına yaklaşmak için çabalardı. Apple iPhone sonrasında Samsung'un da yerini sağlamlaştırmasıyla durum değişti. Liderler Apple ve Samsung devam ediyor ama arkasından gelenler sürekli yer değiştiriyor. Son satış listelerine bakılırsa Çin'in etkisi giderek artıyor. Son üç ay içinde akıllı telefon satışlarında liderliği Samsung elde etti ve 82.8 milyon telefon dağıtımı yapan firma pazarın yüzde 24.3'ünü aldı. Ardından yüzde 18 payla Apple geliyor. Üçüncü sırada yüzde 5.5 ile Lenovo, yüzde 5.1 ile Huawei ve yüzde 4.5 ile LG var. Bu durumda ilk beşin dördünü Çin ve Güney Kore'li üreticiler aldı.

Asıl ilgi çekici olansa bir zamanlar çok güçlü olan Microsoft (Nokia) ve Sony'nin artık ilk ona girememesi! Apple'ın sadece pahalı telefonlar satması Samsung'u geçmesini engelliyor. İlk ona giren diğer firmalarsa çoğunlukla Çin merkezli ve kendi ülkelerinde söz sahibi ama nüfus yüksek olunca dünya sıralamasını da etkiliyorlar. Eski Nokia yöneticisi Tomi Ahonen'in verdiği bu listeye göre Samsung ve LG çıkışta.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

top-10-1

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...