Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z3+ İlan Edildi

Sony’nin kısa süre önce Japonya’ya özel olmak üzere Xperia Z4 modelini ilan ettiğini görmüştük. Aradan geçen sürede bu modelin başka ülkelere gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Geçen sene Eylül ayında ilan edilen Xperia Z3’den sonra Sony çok mu erken davrandı diyorduk. Ancak firma fazla bekleme yapmak istemedi ve bugün diğer ülkelere yönelik olarak Xperia Z3+ modelini duyurdu. Böylece Z4 yerine Z3+ denilerek önceki model Z3’e kıyasla ciddi bir ilerleme olmadığı mesajı veriliyor.

Önceki modeldeki Snapdragon 801 işlemci yerini Snapdragon 810 işlemci, 16 GB depolama alanı yerini 32 GB alan alıyor ve 3 GB RAM değişmiyor. microSD kart takılabiliyor. 5.2 inç 1080p TRILUMINOUS ekran içeren telefon boyutları 146 x 72 x 6.9 mm ve önceki modelden 0.4 mm daha ince olsa da bundan ötürü batarya kapasitesi 3100 yerine 2930 mAh’e düşüyor. Sony açıklamasına göre kullanım süresi kısalmıyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Tasarım değişimiyle microUSB portundaki kapak kalkıyor. IP65/IP68 sertifikası sürüyor, su ve toz geçirmezlik korunuyor. Öndeki hoparlörler gövdenin yanlarına taşınmış. 20.7 MP Sony Exmor alıcılı kamera sürüyor. Ön kamera ise güncellenmiş ve 2.2 yerine 5.1 MP. Haziran ayında satışa sunulacak yeni modelin fiyatını koruması bekleniyor. Dual SIM içeren versiyon da olacak. Sonuç olarak Z3’e kıyasla ilerlemeler işlemci, ön kamera, incelen gövde ve Bluetooth 4.1 ama batarya kapasitesi düşüyor.