iPhone Şarj Sorunu ve Çözümü

REKLAMLAR

Apple kullanıcılarından bir kısmı iPhone şarj sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Şarj kablosunu normal şekilde akıllı telefonlarına bağladıklarında cihazın şarj olmadığını ifade ediyorlar. iPhone şarj sorunu yaşıyorsanız sorunun çözümü için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

– iPhone ile kutudan çıkan data kablosu ve adaptörü kullandığınızdan emin olun. Apple sertifikası olmayan kablo ya da adaptör sorunun ana kaynağı olabilir.

– Sıkıntıya neden olabilecek bileşeni tespit etmek adına farklı priz, kablo ve adaptör ile denemeler gerçekleştirin.

– Kablo ve iPhone'da yer alan porta göz atın. Tozlanma ya da kirlenme belirtisi olup olmadığını kontrol edin. Temizlik için sıkıştırılmış hava kullanışlı olabilir.

REKLAMLAR

– Nemli ya da ıslak ortamda bulunan Lightning kablolarının korozyona uğradığı konusunda bazı bilgiler var. Kabloda bu şekilde bir hasar varsa iPhone üzerinde yer alan port da zarar görebilir. Kabloda bir sıkıntı tespit edebildiyseniz Apple Store'u ziyaret edip değişim talebinde bulunun.

– iPhone kablosu takılı iken güç ve ana ekran butonlarına 10 saniye kadar basılı tutarak ekranda Apple logosunun belirmesini bekleyin. Cihaza reset atılacaktır.

iPhone şarj sorunu kimi zaman kirlenmiş soketten de kaynaklanıyor. O nedenle şarj soketini kürdanla nazikçe temizlemekte işinizi görecektir.

REKLAMLAR

AKILLI TELEFON FORUMLARI AÇILDI. BEKLİYORUZ!

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...