iPhone Şarj Sorunu ve Çözümü

Apple kullanıcılarından bir kısmı iPhone şarj sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Şarj kablosunu normal şekilde akıllı telefonlarına bağladıklarında cihazın şarj olmadığını ifade ediyorlar. iPhone şarj sorunu yaşıyorsanız sorunun çözümü için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

– iPhone ile kutudan çıkan data kablosu ve adaptörü kullandığınızdan emin olun. Apple sertifikası olmayan kablo ya da adaptör sorunun ana kaynağı olabilir.

– Sıkıntıya neden olabilecek bileşeni tespit etmek adına farklı priz, kablo ve adaptör ile denemeler gerçekleştirin.

– Kablo ve iPhone'da yer alan porta göz atın. Tozlanma ya da kirlenme belirtisi olup olmadığını kontrol edin. Temizlik için sıkıştırılmış hava kullanışlı olabilir.

– Nemli ya da ıslak ortamda bulunan Lightning kablolarının korozyona uğradığı konusunda bazı bilgiler var. Kabloda bu şekilde bir hasar varsa iPhone üzerinde yer alan port da zarar görebilir. Kabloda bir sıkıntı tespit edebildiyseniz Apple Store'u ziyaret edip değişim talebinde bulunun.

– iPhone kablosu takılı iken güç ve ana ekran butonlarına 10 saniye kadar basılı tutarak ekranda Apple logosunun belirmesini bekleyin. Cihaza reset atılacaktır.

iPhone şarj sorunu kimi zaman kirlenmiş soketten de kaynaklanıyor. O nedenle şarj soketini kürdanla nazikçe temizlemekte işinizi görecektir.

AKILLI TELEFON FORUMLARI AÇILDI. BEKLİYORUZ!