Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi 5 Snapdragon 820 İle Gelebilir

Xiaomi Mi 5 akıllı telefon hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Son bilgilere göre akıllı telefon Qualcomm’un yeni Snapdragon 820 yongasetini içerebilir. Snapdragon 820 bilindiği üzere optik yerine ultrasonu esas alan parmak izi okuyucu sensör teknolojisi Sense ID’yi destekliyor. Daha önce akıllı telefonun parmak izi okuyucu içereceği söyleniyordu ama orada optik sensör söz konusuydu. Ultrason sensörlerin parmaktaki kir ve suya karşı daha dayanıklı olduğu ifade edilmekte.

Akıllı telefonda 4 GB RAM yer alabilir. Depolama için ise 16 veya 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi tercih edilebilir. 5.5 inç genişlikli ekranın QHD çözünürlük desteklemesi muhtemel görünüyor. Mi 5’in hayli ince olması ve 5.1 mm ince çerçeve içermesi bekleniyor. Optik imaj stabilizasyonu özellikli 16 MP ana kamera ve Selfie çekimler için 8 MP ön kamera memnun edici. USB Type C konnektör de söylentiler arasında ama kesin bilgi yok.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Xiaomi Mi 5’in teknik özellikleri hakkında kesin bilgiler bulunmuyor, hemen her şey söylentiden ibaret diyebiliriz. Akıllı telefon yılın son aylarında -Kasım gibi- kullanıcılarla buluşturulacak.