Kategoriler
Rehberler

Android Akıllı Telefonları Hızlandırmak

Android akıllı telefonları hızlandırmak için tıpkı kişisel bilgisayarlarımızdaki Windows işletim sistemine özel yazılımlar gibi birçok uygulama kullanılabiliyor. Bu araçlar yardımıyla depolama alanını artırmak, bellek alanından tasarruf sağlamak ve çeşitli verileri cihazlardan kaldırmak mümkün.

Başarılı güvenlik çözümleriyle tanınan Avira’nın Android Optimizer uygulaması da Android akıllı telefonları hızlandırmak için faydalanılabilecek ideal seçenekler arasında yer alıyor. Uygulama ile mobil işletim sistemini temizlemek ve optimize etmek mümkün.

Uygulama çalıştırıldığında arayüzde sistemin mevcut durumu, bellek ve depolama alanı kullanımı görülüyor. Uygulamanın temizlik aracı devreye girdiğinde ne kadar boş depolama alanı ve RAM kazanabileceğini öğrenebiliyorsunuz. Sabırsız kullanıcılar için işlemleri tek dokunuşla otomatik gerçekleştiren bir seçenek sunulmuş vaziyette.

Android Akıllı Telefonları Hızlandırmak

Clean Memory seçeneği ile çalışan uygulamalar sonlandırılarak bellek boşaltılabiliyor. Manage Apps seçeneği ile uygulama yönetimi mümkün hale getirilmiş. Uygulama boyutlarını görebiliyor ve dilediklerinizi kolayca kaldırabiliyorsunuz. Clean Junk Files önbellek dosyalarını temizleyerek boş alan açıyor ve Android’i rahatlatıyor. Clean Private Data ise web tarayıcı geçmişi, arama kayıtları ve pano yöneticisi içeriğini temizliyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Android Optimizer stabil bir uygulama ve görevini sorunsuzca yerine getirebiliyor. Yavaşlayan Android’li akıllı telefonunuzu eski güzel günlerine döndürmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Günceleme:/ Android Optimizer artık Avira markası adı altında hizmetine devam ediyor.