Kategoriler
Konular

En İyi Yeni Android Uygulamaları ve Oyunları

Bu rehberimiz Mayıs ayında kullanıcıyla buluşan en iyi Android işletim sistemi uyumlu uygulamalar ve oyunlar üzerine olacak. Sözü fazla uzatmadan direk listeye geçelim.

Bleep

BitTorrent tabanlı mesajlaşma servisi olan Bleep tamamen ücretsiz. Uygulama farklı olarak, tüm şifreleme anahtarlarını bulut sistemlerde değil, cihazınızda saklıyor ve korsanların mesajlara ulaşmasını zorlaştırıyor. Yazılımın arayüzü de oldukça basit.

Broken Age

Double Fine Productions tarafından üretilen Broken Age, iki gencin hikayesini konu ediniyor. Oynarken diğer karakterin hikayesine geçiş yapmanız mümkün. Eljiah Wood ve Wil Wheaton başta olmak üzere birçok ünlünün dublör olarak yer aldığı oyunun el çizimi grafikleri çok başarılı. Oyun 9,99 dolar -an itibariyle 27 TL- fiyat etiketine sahip.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

Chrome Dev

Chrome Dev, Google Chrome tarayıcısı geliştiricileri için yenilikler içeriyor. Uygulama kısa süre içinde teknoloji tutkunları tarafından keşfedildi ve rağbet gördü. Çünkü Chrome Dev, her güncellemeden sonra kullanıcılara yeni özellikleri farketmeleri için yardımcı oluyor.

chrome-dev-channel-710x416

GoatZ

Evet geçtiğimiz yılın en absürd oyunlarından birisiydi Goat Simulator, hatırlayacağınız üzere. Android platformuna çıkması da birçok kullanıcıyı heyecenlandırdı. Öyle ki, kontrol ettiğiniz keçiyle arabalar, benzin istasyonları havaya uçurabildiğiniz, zombileri öldürebildiğiniz bu oyunu hatırı sayılır sayıda insan dünyanın en iyi oyunu olarak görüyor. 5 dolar fiyat etiketiyle Google Play’de yer alan oyunun trailer videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Layout from Instagram

Fotoğraflarınızdan farklı farklı kolajlar yapmanıza ve efektler vermenize yarayan bir manipülasyon uygulaması Layout from Instagram. Aslında uygulamayı kullanmak için Instagram hesabınızın olmasına gerek yok. Arayüzü de gayet basit ve başarılı bir program olan Layout from Instagram tamamen ücretsiz.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları
Layout-from-Instagram-aa-2-710x426

MixRadio

Android için beklenen uygulamalardan birisiydi MixRadio ve nihayet bu ay yayınlandı. İngiltere tabanlı bir radyo portföyüne sahip olan MixRadio, dinlediğiniz müziklerden yola çıkarak, tarzınızı tahmin edip size o tarzda farklı kanalları öneriyor. Uygulama tamamen ücretsiz. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seabeard

Seabeard, etrafta yürürken bulmaca çözeceğiniz, serseri pataklayacağınız bulmaca-macera türünü birleştiren eğlenceli bir oyun. Temel amacımız bir deniz ticaret imparatorluğu kurmak. Oyun ücretsiz fakat oyun içinde bazı isterseniz para ödeyerek özellik satın alabilirsiniz.

Snake Rewind

Bundan yıllar yıllar önce eski model Nokia telefonlarda tanıştığımız ve dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan Snake’in güncellenmiş versiyonu karşınızda duruyor.Ücretsiz olan Snake Rewind, oyun dinamiklerini ve kontrollerini çok bozmamış. Grafiklerde oyunun basit yapısına gölge düşürmemek için basit ve ölçülü olmuş. Eskiden olduğu gibi damga vurmayacak belki döneme ama zevkle oynanacağı kesin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13 yerine ne alınabilir?

Sunburn

Noodlecake Stüdyoları’nın son oyunu Sunburn, retro tarzda bir oyun. Bir uzayaracı kazasının ardından uzaya dağılan mürettebatınızı toplamak için uzayın tüm sertliğiyle, düşmanlarla ve oksijensiz ortamla mücadele ediyoruz. Oyun 2.99 dolar.

Listede yer almayan iki önemli uygulamayı da ayrıca belirtelim: Periscope ve Meerkat. Listeye yazmaya gerek görmedik çünkü daha önce detaylı haberlerini yaptık. İsteyen kullanıcılar sitemizin uygulamalar bölümünden bu yazılımlar hakkında yazdıklarımıza ulaşabilirler. Size aktaracağımız başarılı ve yeni Android uygulamaları ve oyunları bu kadar.