Kategoriler
Haberler

Lenovo Yeni Projektörlü Akıllı Telefonunu Tanıttı

Lenovo akıllı telefon sektörüne adım attığından beri piyasaya sunmuş olduğu akıllı telefonlara yeniden hayat veriyor. Dev akıllı telefon ve bilgisayar üreticisi Lenovo teknoloji fuarında bu zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir akıllı telefon tanıttı.

İlk bakışta sıradan akıllı telefonlara benzeyen ancak bir kaç küçük hareket ile üstün özelliklerini ortaya çıkaran akıllı telefon, bünyesinde lazer projektör barındrıyor. Bu projektör sistemini ilk olarak Lenovo’nun en büyük rakibi olan Samsung Galaxy Beam akıllı telefonunda kullanmıştı ancak bu akıllı telefonun beklentilerden daha az bir satış rakamına ulaşması Samsung’u hayal kırıklığına uğratmıştı. Akıllı telefon üreticisi Lenovo ise Samsung’un yaşamış olduğu bu hayal kırıklığına aldırış etmeyerek ve kendine güvenerek yeni akıllı telefonunu tanıttı.

Telefonun üst kısmında bulunan lazer projektör ile yazı yazma vb. işlevleri kolayca yerine getirilmesine imkan sağlayan akıllı telefon ayrıca Android mağazalarında kullanıcılara sunulan oyunları oynamak da mümkün hale gelecek. Lenovo lazer projektörlü akıllı telefonunu önümüzdeki yıl akıllı telefon pazarına sunacağı düşünülüyor.