Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z3+ Benchmark Sonuçları Belirdi

Bilindiği gibi Sony’nin Japonya’da kullanıma sunduğu Xperia Z4 akıllı telefon uluslararası pazarda Xperia Z3+ adını taşıyor. İki gün önce pazara giriş yapan cihazın 5.2 inç genişlikli ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. 64-bit uyumlu, sekiz çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 810 yongaseti; Adreno 430 grafik işlemcisi ve 3 GB RAM içeriyor. Firmanın amiral gemisi konumundaki akıllı telefonunun teknik detayları şüphesiz etkileyici görünüyor.

Çinli ePrice sitesi Sony Xperia Z3+ modelinin AnTuTu, Vellamo ve Basemark ES 2.0 test sonuçlarını yayınladı. Akıllı telefon AnTuTu testinde 51.000 puanın hemen altında. Vellamo’nun Metal bölümünde 1447, tarayıcı testinde ise 3435 puan elde edebiliyor. Rakip amiral gemisi akıllı telefonlardan Samsung Galaxy S6, S6 Edge ve HTC One M9’un gerisinde kaldığı söylenebilir. Hatta ilginç şekilde bazı testlerde Snapdragon 808 yongasetli LG G4 de Xperia Z3+ akıllı telefonu geride bırakıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Sony Xperia Z3+ Benchmark Sonuçları Belirdi

İncelemeye bakılırsa akıllı telefonun işlemcisi bu üç testi tamamladıktan sonra 40.2 Santigrat derece sıcaklığa ulaşmış. Bu değer cihazın yüksek sıcaklık sınırlarında dolaştığını gösteriyor ama akıllı telefonun bu anda elde hiçbir rahatsızlık hissettirmeden tutulabildiği belirtilmiş. Anlaşılan cihazın başarılı gövde tasarımı kullanıcıların ısınma sorunu yaşamalarını engelleyebiliyor.