Kategoriler
Rehberler

Android’de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Mobil cihazınızı kullanarak içeriğini sürekli takip ettiğiniz web siteleri varsa Android’de web sitesi kısayolu oluşturmak için gerekli olan ipucu işinize yarayabilir. Google Chrome tarayıcısında yer alan bir seçenek bu işleme olanak tanımakta.

Google Chrome uygulaması ile Android’de web sitesi kısayolu oluşturmak hayli kolay. Öncelikle kısayolunu oluşturmak istediğiniz web sitesine erişin. Ardından Chrome’un seçeneklerinin yer aldığı menüyü açın. Buradan “Ana ekrana ekle” seçeneğine dokunun. Karşınıza gelen kutucukta kısayol için bir isim belirleyin. “Ekle” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Chrome kullanmayanlar için benzer bir işlev Mozilla Firefox’ta da bulunmakta. Bu tarayıcıda kısayol eklemek için seçeneklerin yer aldığı menüyü görüntüleyin, “Page -> Add to Homescreen” seçeneğini kullanın.

Android’de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

İşlemi daha kolay anlaşılabilmesi açısından adım adım anlatmak istedik. Android’de ana ekrana web sitesi kısayolu eklemek için öncelikle Google Chrome’u çalıştırın.

1 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Kısayolunu oluşturmak istediğiniz internet sitesini açın. Biz tabii ki akillitelefon.com’a gidiyoruz.

2 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Google Chrome’un seçeneklerinin yer aldığı menüyü sağ üst kısımda yer alan butona dokunarak açın. “Ana ekrana ekle” seçeneğine dokunun.

3 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Karşınıza “Ana ekrana ekle” başlıklı kutucuk gelecek. Burada kısayol adını olduğu şekilde bırakabilirsiniz.

4 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Tabii değiştirme imkanınız da var ki kısayolun uzun bir isimden oluşması mantıklı değil. Kısayol adını belirledikten sonra “Ekle” seçeneğini kullanın.

5 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Gördüğünüz gibi Android ana ekranında internet sitesi kısayolu belirdi. Kısayola dokunduğunuzda site varsayılan web tarayıcısı ile görüntülenecektir.

6 Android'de Web Sitesi Kısayolu Oluşturmak

Android’de Web Sitesi Kısayolu Oluşturma bu yazıdaki yöntemlerle oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici