Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone Android 5.0 Lollipop Yayınlandı!

ZenFone modeli için daha önce 3 ile 4 ay arasında ertelendiğini duyurduğumuz Lollipop güncellemesi haberi sonrasında ASUS’a tepkiler çığ gibi büyümüştü. Tayvanlı şirket her ne kadar bu olayın bir iletişim sorunu nedeniyle gerçekleştiğini açıklasa da gelmeyen güncellemenin nedeni merak ediliyordu. ASUS sonunda sessizliğini güncellemeyi vererek bozdu. (Alın gözünüz doysun der gibi fırlatıp atmış adamlar, ayıp vallahi!)

ASUS güncellemeyi serverlarına yükledi, fakat OTA ile kuruluma henüz açmadı. Worldwide sürümü kullanıma açılan Android 5.0 Lollipop güncellemesini şuanda ASUS’un internet sitesinden indirebiliyorsunuz. Diğer güncellemelere göre çok radikal yeniliklere sahip olan ASUS ZenFone Android 5.0 Lollipop güncellemesinde Pil widget’i, PhotoFrame widget’i, Google Text-To-Speech, Movie Studio, CMClient ve Magic Smoke özellikleri kaldırılmış. Bu özelliklerin kaldırılma sebepleri ise Lollipop ile uyumsuzluk olarak gösterilmiş. Ayrıca yeni güncellemede NTFS biçimindeki hafıza kartları desteklenmiyor. Bu bakımdan NTFS biçimindeki hafıza kartlarınızı FAT32 biçimine çevirmeniz gerekli.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

ASUS ZenFone Android 5.0 Lollipop güncellemesiyle gelen yenilikler ise şöyle;

1. SuperNote: Link indirme sistemine dönüştürüldü.

2. Asuswebstorage: Link indirme sistemine dönüştürüldü.

3. Remote Link: Link indirme sistemine dönüştürüldü.

4. Kilit ekranı: Duvar kağıdı ve hava durumu bilgisi kaldırıldı (sadece 1GB RAM cihazlar için)

5. Hızlı Ayarlar/Son uygulamalar arayüzü değiştirildi (sadece 1GB RAM cihazlar için)

6. Telefon/Rehber: Sekme sayısı 5’ten 3’e düşürüldü (sadece 1GB RAM cihazlar için)

7. Çağrı ekranı: Çağrı animasyonu ve kapağı kaldırıldı (sadece 1GB RAM cihazlar için)

8. Dosya Yöneticisinde klasör ismi değişince kaybolan bazı dosyalar sorunu giderildi.

İlginizi Çekebilir:  Müslümanlar için Kullanışlı 5 Uygulama

9. Zinio eklendi (link indirme şeklinde)

ASUS ZenFone 4 Lollipop güncellemesi için buradaki, ASUS ZenFone 5 Lollipop güncellemesi için buradaki, ASUS ZenFone 6 Lollipop güncellemesi için ise şuradaki linki tıklayarak güncellemeyi telefonunuza yükleyebilir ve Lollipop deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Not: Android 5.0 Lollipop sürümünün sorunsuz bir şekilde yüklenmesi için cihazınızın en son güncellemeyi almış olması gerekli. Güncelleme yapmadan önce eğer yapmadıysanız ZenFone’unuzu en son KitKat güncellemesine yükseltmenizi öneriyoruz.