Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone Selfie Görücüye Çıktı

Bir süre önce ASUS ZenFone serisine öz çekim odaklı yeni bir telefon ekleneceğine dair müjdeli haberi sizlerle paylaşmıştık. Computex fuarında bir lansman gerçekleştiren Tayvanlı üretici, iddiaları doğrulayan ASUS ZenFone Selfie adlı modelini görücüye çıkardı.

Daha önce ZenFone Zoom modeliyle profesyonel kameraya odaklanan marka, bu yeni canavarıyla öz çekimlerin kralı olmaya hazırlanıyor. 13 megapiksellik çift LED flaşa sahip bir ön kameraya sahip olan ZenFone Selfie, bu konuda adeta rakip tanımıyor. Ön kamerasında akıllı telefonların kameralarında pek de alışkın olmadığımız bir şekilde Toshiba markalı bir sensör kullanan marka, lazer otofokus ile bu özellikleri perçinlemiş. Tasarım olarak pek bir değişikliğe rastlamadığımız ZenFone Selfie‘de öndeki ASUS logosu kaldırılarak kamera için yer açılmış. Ayrıca yassı bir şekilde yerleştirilen hoparlör ise görünüm bakımından oldukça hoş duruyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

ASUS‘un daha önceki telefonlarında Intel ile çalıştığı biliniyordu. ASUS bu cihazında Intel yerine Qualcomm‘un 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisini tercih etmiş. ZenFone Selfie‘nin diğer teknik özellikleri arasında; 5.5″ 1080p IPS LCD ekran, 16/32/64 GB microSD kart ile arttırılabilir dahili hafıza seçenekleri, 2/4 GB RAM seçenekleri, 13 megapiksel arka kamera gibi pek de mütevazi olmayan donanımlar mevcut. Anlaşılan o ki ASUS hem işlemci, hem de farklı teknolojiler bazında farklı denemeler yapmak istiyor. ZenFone Selfie de bunun en büyük örneklerinden birisi. Cihazın fiyatı ve satış tarihi henüz belli değil.