Kategoriler
Haberler

Kaya Kadar Sağlam Bir Akıllı Telefon: IMAN i5800C

Günümüzde çoğu akıllı telefon plastik bir kasaya sahip ve en ufak bir darbede telefonun kasasında veya ekranında sorun ortaya çıkıyor. Bu durum karşısında firmalar akıllı telefonların kasalarını darbelere karşı dayanıklı ve darbe emici olarak da bilinen malzemeler kullanıyorlar ve ister istemez telefonlarının da fiyatlarında artış oluyor. Biz kullanıcılar ise akıllı telefonun hem dayanıklı hem de uygun fiyatlı olmasını istiyor. Biz kullanıcıların sesini sonunda duyan akıllı telefon üreticisi IMAN, piyasaya sunmuş olduğu yeni kaya kadar sağlam akıllı telefonu olan i5800C’yi tanıttı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

İlk görünüşte zırhlı bir kılıf görünüme sahip olan akıllı telefonun kasası tank gibi sağlam ve kolay kolay darbelerden etkilenmeyen bir plastik ve silikon koruyucu malzemeler kullanılarak üretildi. Özellikle dayanıklılık ve uygun fiyatlı bir akıllı telefon almak isteyen kullanıcılara özel olarak tasarlanan IMAN i5800C, tamamen sudan ve tozdan etkilenmiyor.

IMAN i5800C’nin teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak; akıllı telefonda MediaTek’in MT6582 işlemcisi yer alıyor ve telefonun dayanıklı arka kapağının altında ise 2900 mAh kapasitesinde çalışan bir batarya görev alacak. Bu dayanıklı ve uygun fiyatlı IMAN i5800C‘nin ekranı ise 4,5 inç boyutunda 960 x 540 piksel çözünürlük sunan IPS ekran hali hazırda görüntüler sunmak için emrinize amade. i5800C’nin D-dayanıklı kasasının daha alt kısımlarına inecek olursak bünyesinde 8 GB dahili depolama hafızası, 1 GB RAM görev alıyor ve Android 4.4 KitKat akıllı telefonun işletim sistemini oluşturuyor. 5 Haziran tarihinde satışa sunulacak olan IMAN i5800C’nin fiyatı 129$ olacak.

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 ile tüm Apple uygulamalarına 120 Hz desteği geliyor