Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger’da Konumu Gizlemek

Facebook Messenger uygulamasının varsayılan ayarlarında konum sürekli takip ediliyor ve mesajlaşma esnasında karşı tarafa konum bilginiz iletiliyor. Gizliliğe önem veren kullanıcılar şüphesiz Facebook Messenger’da konumlarını gizlemek isteyecektir. Bu küçük rehberimizde Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlardaki Facebook Messenger uygulamasında konumunuzu nasıl gizleyebileceğinizi aktaracağız.

Facebook Messenger’da Konumu Gizlemek – Android

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda Facebook Messenger uygulamasını açın. Sağ üst kısımda yer alan butona dokunun.

Burada “Konum” – “Yeni mesajlar varsayılan olarak konumunu içerir” seçeneğindeki işaretlemeyi kaldırın.

İşi garantiye almak istiyorsanız Android işletim sisteminin “Ayarlar” menüsüne erişin. “Konum” seçeneğine girin ve buradan Facebook Messenger’ın konum bilgilerine erişimini engelleyin.

3 Facebook Messenger'da Konumu Gizlemek (1)

Facebook Messenger’da Konumu Gizlemek – iOS

iPhone’da Facebook Messenger’ın konum bilgilerinizi göndermesini önlemek istiyorsanız öncelikle “Settings” (Ayarlar) menüsüne girin. “Privacy” (Gizlilik) seçeneği altındaki “Location Services” (Konum Servisleri) alt menüsüne ulaşın. Buradan “Never” (Asla) durumunu ayarlayın.

4 Facebook Messenger'da Konumu Gizlemek

Facebook Messenger’da Konum Gizleme – Windows Phone

Windows Phone tabanlı akıllı telefonlarda öncelikle Messenger uygulamasını çalıştırın. Seçenekleri görüntülemek için sağ alt kısımdaki üç noktalı simgeye dokunun. “ayarlar” seçeneğine girin.

6 Facebook Messenger'da Konumu Gizlemek

Karşınıza gelen arayüzde “Konum” seçeneğini “Kapalı” durumuna getirin. Gördüğünüz gibi işlem her üç platformda da kolayca halledilebiliyor.

5 Facebook Messenger'da Konumu Gizlemek
İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi