Kategoriler
Rehberler

Android Bildirimlerini Windows’ta Görüntülemek

Gün boyunca bilgisayar başında çalışıyor ve bildirimler için akıllı telefonunuza sürekli bakamıyorsanız Android bildirimlerini Windows’ta görüntülemek isteyebilirsiniz. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarınızı efektif şekilde birbirine bağlamanız ve bildirim, dosya, bağlantı gönderebilmeniz mümkün. Bu aslında Apple’ın iOS 8 işletim sistemiyle sunduğu “Continuity” fikrine fazlasıyla benziyor. Beta aşamasında olsa da Samsung’un da Flow isimli teknolojisi var. Peki bu cihazlardan herhangi birine sahip değilseniz ne yapacaksınız? Neyse ki Android tabanlı akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz Pushbullet uygulamasıyla Android bildirimlerini Windows’ta görüntülemek sorun olmuyor. Dilerseniz uygulamaya daha yakından bakalım.

Android Bildirimlerini Windows’ta Görüntülemek

Pushbullet ile tanışın. Uygulamayı Android işletim sistemli akıllı telefonunuza buradan indirebilirsiniz. Windows PC’nize ise www.pushbullet.com adresinden Chrome, Firefox ya da Opera eklentisini yüklemeniz gerekecek. Aslında uygulamanın iOS desteği de var ama PC ve Android cihazlarla sınırlı etkileşim söz konusu, verim almak için Mac sisteme ihtiyaç var.

Google veya Facebook hesabınızla oturum açtıktan sonra uygulamanın bildirimlere erişmesine izin verin.

Uygulama açıldığında sol üst kısımda yer alan üç çizgili butona dokunun. “Notification forwarding” seçeneğini etkinleştirin ve “Settings” menüsüne erişin.

3 Android Bildirimlerini Windows'ta Görüntülemek

Aşağı doğru kaydırma yapın ve “Show my notifications on my PC” seçeneğini aktif duruma getirin. Artık Android bildirimlerini Windows işletim sistemli bilgisayarınızda görebileceksiniz.

4 Android Bildirimlerini Windows'ta Görüntülemek

Akıllı telefondaki bildirim açılır pencere formunda Windows PC’mizde beliriyor, örneğin Facebook’tan gelen bir mesaja yanıt dahi oluşturulabiliyor. Aynı durum Viber, WhatsApp ve SMS’ler için de geçerli. Akıllı telefonunuza gelen aramaların bildirimleri de ulaşıyor. Çağrıları yanıtlayıp reddedebiliyorsunuz. Çağrıyı yanıtladığınızda görüşmeyi yine akıllı telefonunuzdan yapmanız gerekiyor, aramaların PC’ye gerçek zamanlı aktarımı söz konusu değil. Android ve PC arasında dosya ile link paylaşımı mümkün.

5 Android Bildirimlerini Windows'ta Görüntülemek

Pushbullet hala kullanılan sevilen bir uygulama. 2019 ortalarında Windows 10’un aldığı son güncelleştirmeler ile Android ile Windows 10’u eşleştirmesi de oldukça kolaylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma