Kategoriler
Rehberler

Tinder’da Ücretsiz Konum Değiştirmek

Yakın konumlarda ikamet eden yalnız insanların birbirleriyle tanışmasına olanak tanıyan Tinder uygulamasında temel prensip beğenilen kişileri sağa, pas geçilmek istenen kişileri sola çekmek. Beğendiğiniz kişi eğer sizi beğenirse eşleşme gerçekleştiriliyor. İletişim kurabiliyorsunuz. Önceden tamamen ücretsiz olan uygulamaya daha sonradan Tinder Plus paketi getirildi. Aylık 9.99 USD karşılığında (yaşınız 30 üzeriyse 19.99 USD oluyor) edinilebilen Plus üyelik ile yanlışlıkla yapılan sola kaydırmalar geri alınabiliyor, reklamlar devre dışı kalıyor ve konumunuzu değiştirebiliyorsunuz. Reklamlar ve sola kaydırmaları geri alma konusunda şu an yapabileceğimiz bir şey olmasa da konumunuzu nasıl ücretsiz değiştirebileceğinizi adım adım anlatıyoruz. Tinder’da ücretsiz konum değiştirmek için bu aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Tinder’da Ücretsiz Konum Değiştirmek

Öncelikle Tinder’da Ücretsiz konum değiştirmek için Android işletim sistemli bir akıllı telefona sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Yöntem maalesef iOS ve Windows Phone platformlarında işe yaramıyor. İlk olarak Android cihazınızda “Settings > About Tablet/Phone” (Ayarlar > Tablet / Telefon hakkında” yolunu izleyin.

Burada developer (geliştirici) olana dek “Build Number” (Derleme numarası) seçeneğine seri dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Şimdi “Developer options” (Geliştirici seçenekleri) menüsüne gidin ve “Allow mock locations” (Sahte konumlara izin ver) seçeneğini etkinleştirin.

3 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

“Settings > Location” (Ayarlar > Konum) menüsüne erişin.

4 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

“Mode” (Mod) seçeneğine dokunun.

5 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

“Location mode” (Konum modu) seçeneğini “High Accuracy” (Yüksek doğruluk) yerine “Device Only” (Yalnızca cihaz) yapın. Bu ayar sayesinde Tinder konumunuzu belirlemek için WiFi kullanımını bırakacak ve GPS’e geçecek, bu noktada küçük bir uygulamayı devreye sokacağız.

6 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek
7 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

Google Play’den Everywhere for Tinder uygulamasını yükleyin.

Everywhere for Tinder uygulamasını açın ve Tinder’da görünmek istediğiniz konumu seçin.

8 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

Tinder’ı açın, “Settings > Discovery Preferences” yolunu izleyin ve konumunuzun yenilenmesi için “Search Distance” seçeneğine dokunun.

9 Tinder'da Ücretsiz Konum Değiştirmek

Artık yeni konumunuza yakın olan kişiler belirecektir. Belki de aradığınız insanı farklı coğrafyalarda bulabileceksiniz. 🙂