Kategoriler
Konular

En İyi PDF Açma Uygulamaları

“En İyi PDF Açma Uygulamaları” dosyamızla sizlerleyiz. Adobe tarafından 22 yıl önce geliştirilen Portable Document Format yani kısaca PDF günümüzde sıkça kullanılan döküman tiplerinden bir tanesi. Bir akıllı telefon kullanım kılavuzu, sürekli ziyaret ettiğiniz kahvecinin broşürü, favori derginiz ya da ders notunuzu bu formatta bulmanız mümkün. Çeşitli nedenlerden ötürü güncel akıllı telefonlarda bulunan varsayılan uygulamalar PDF dosyalarıyla olması gerektiği gibi başa çıkamıyor. Bu nedenle üçüncü parti uygulamalardan destek almak şart.

Android, iPhone ya da Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonunuzda PDF dosyalarını okuyabilmek için sizler için derlediğimiz “En İyi PDF Açma Uygulamaları” rehberimizdeki araçları kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi uygulamalara daha yakından bakalım.

En İyi PDF Açma Uygulamaları

1. Adobe Acrobat Reader

Android | iOS | Windows Phone

En İyi PDF Açma Uygulamaları 1

Açmak istediğiniz bir PDF dosyası varsa herhalde aklınıza ilk olarak Adobe Acrobat Reader uygulaması gelecektir, sonuçta PDF formatını Adobe firması yarattı. Araç söz konusu PDF dökümanlarını açmak olduğunda elbette en güvenilir liman konumunda. Bünyesinde önemli kısımları belirgin hale getirme, imzalama ve temel düzenleme seçenekleri de bulunmakta.

2. Google PDF Viewer

Android

En İyi PDF Açma Uygulamaları 2

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google’ın resmi PDF Viewer uygulamasını sıkça görmekteyiz. Google’ın diğer uygulamalarında olduğu gibi gelişmiş özellikler sunmayan araç yalnızca okuma ve metin içerisinde arama yapabilme fonksiyonları ile geliyor. Düzenleme seçenekleri yok.

3. PDF Max 4

iOS

En İyi PDF Açma Uygulamaları 3

PDF Max 4 uygulaması masaüstü platformlarında yer alan PDF yazılımlarına benzer bir çizgide. PDF dosyalarını açma yeteneklerinin yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyor. Uygulama bünyesinde çeşitli düzenleme seçenekleri, bilgi notu ekleme olanağı ve mağazada yer alan diğer PDF görüntüleme araçlarında da yer alan okuma özellikleri bulunmakta.

4. WPS Office + PDF

Android | iOS

En İyi PDF Açma Uygulamaları 4

Eğer PDF dökümanları çalışma akışınızın yalnızca bir kısmını oluşturuyorsa WPS Office + PDF tarzı bir ofis uygulaması sizin için ideal bir tercih olabilir. Kullanıcı kitlesi uygulamadan hayli memnun görünüyor, uygulama mağazalarında 4.4 / 5 puan elde etmesi bu tablonun en net göstergesi. Uygulamayı biz de uzun süredir kullanıyoruz ve herhangi bir sorunla karşılaşmadığımızı söyleyebiliriz. WPS Office + PDF’in güvenilir bir seçenek olduğunu belirtelim.

5. Foxit MobilePDF

Android | iOS

En İyi PDF Açma Uygulamaları 5

Windows bilgisayarlar için geliştirdiği üçüncü parti PDF açma uygulamasıyla tanınan Foxit firmasının mobil platformlara özel MobilePDF adlı bir uygulaması da mevcut. Foxit MobilePDF dosyaları hızlı şekilde açabildiği gibi ek açıklamalar ekleme, kaydetme & paylaşma ve hatta dosya koruması özellikleri de sunuyor. Zengin özelliklere ev sahipliği yapan ve modern bir tasarım anlayışının ürünü olan uygulamayı gerçekten çok beğendik.