Kategoriler
Konular

İşte Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge Parçaları

142.1 x 70.1 x 7.0 mm boyutlarında olan Samsung Galaxy S6 ve S6 edge parçaları hakkındaki tüm detaylar Samsung’un resmi global blogunda yayınlandı. Firmanın üst seviye akıllı telefon çözümlerinin tüm bileşenlerini bu şekilde görmek doğrusu bizleri heyecanlandırıyor. İşte Samsung Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 edge parçaları:

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 0

1. Ekran

Quad HD Super AMOLED ekran (2560 x 1440 piksel çözünürlük) 577 PPI piksel yoğunluğu değeri sunuyor. Samsung’un kendi Adaptive Display teknolojisi sayesinde parlaklık, kontrast ve renk sıcaklığı duruma göre otomatik olarak ayarlanabiliyor. Önceki modellere kıyasla güç tüketimi % 20 daha az.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 1

Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonun ekranı her iki tarafında da kavisli yapı içermekte. People Edge teknolojisi sayesinde fonksiyonalite bir adım öteye taşınıyor.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 11

2. Braket

Braket diğer parçalar arasında dirsek rolünü üstleniyor ve darbelerde şoku dağıtmak ve kırılma olasılığını azaltmak için gerekli bir bileşen.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 2

3. Arka Kasa

Çerçeve 6013 alüminyumdan üretilmiş, bu şekilde standart 6063 alüminyuma kıyasla 1.5 kat dayanıklılık elde edilebiliyor. Ek olarak anteni de burada görüyoruz, bu sayede cihaz içerisinde daha fazla alan elde ediliyor ve stabilite artırılıyor.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 3

4. Hoparlör

Yüksek güçte 1.2 watt hoparlör Galaxy S5’tekine kıyasla 1.5 kat güçteki akıllı amplifikatör içeriyor. Bu küçük hoparlörden hayli güçlü bir ses elde edilebilmekte.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 4

5. Arka Cam

Akıllı telefonun hem ön hem de arkasında ultra dayanıklı 2.5D Gorilla Glass 4 cam var.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 5

6. Pil

2550 mAh kapasiteli pilde kablosuz şarj özelliği mevcut, PMA ve WPC formatlarının her ikisi de destekleniyor. Kablosuz şarj bobininin inceliği yalnızca 0.27 mm seviyesinde. 10 dakikalık hızlı şarjla cihazın dört saat çalışabilmesi mümkün. Kullanıcılar tam dolu pille 20 saate varan kullanım sürelerine ulaşabiliyor.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 6

7. Ön Kamera

Geliştiriciler ön kameranın sensör boyutunu artırmalarına rağmen incelik değerini korumayı başarmış. 5 MP kamera daha iyi açıklık değeri (F1.9) sunuyor, aydınlatması yetersiz ortamlarda da başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Ön kamera otomatik gerçek zamanlı HDR çekim yeteneğine de sahip.

8. Arka Kamera

16 MP kamera F1.9 lens ve otomatik gerçek zamanlı HDR çekim yapabilmekte. Optik imaj stabilizasyonu, otomatik odaklama ve LED flaş da hazır.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 8

9. Parmak İzi Okuyucu

Geliştirilmiş dokunmatik tip parmak izi okuyucu daha iyi güvenlik sağlamakla kalmıyor aynı zamanda Samsung Pay ödeme servisinin aktif şekilde kullanımının da rol oynuyor.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 9

10. Kulaklık Girişi

Akıllı telefonun altında konumlandırılan kulaklık girişi Galaxy S6 ile gelen yeni kulaklıklarla sorunsuz bir deneyim vaat ediyor.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 11aaa

11. Mobil AP

Dünyanın ilk 14 nm mobil işlemcisi 64-bit uyumuna sahip. Bu sayede düşük güç tüketimiyle yüksek performans elde edilebiliyor. UFS 2.0 flash bellek yongaları ve yeni LPDDR4 RAM’ler bizlerle.

İşte Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Parçaları 11aaa