Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy J7’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz dönemde yepyeni modellerle pazarda ağırlığını arttırma çabasında olan Güney Kore devi Samsung, yeni bir çok akıllı telefon serisi sunmuştu. Gün geçmiyor ki yeni bir model daha piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Galaxy A ve Galaxy E serilerini zaten duymuştuk. Bu cihazımız ‘J’ serisi olarak 7 modeli ile geliyor. Düşük fiyat etiketi ile Galaxy J1 adındaki cihazını sunarken, yeni modellerle Galaxy J ailesini genişletmeyi planlıyor. Bu aileye dahil olacak cihazlardan bir tanesi de Galaxy J7 olacak.

Teknik özelliklerine bakacak olursak 5.5″ büyüklüğünde ve 1280×720 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. Genellikle Qualcomm Snapdragon işlemcisini kullanan Samsung, bu sefer Marvell firmasını seçmiş durumda. 1.2Ghz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemcili PXA1936 yonga setinden güç alıyor. 13MP arka ve 5MP kamera ile gelecek olan Galaxy J7, Google Android 5.0.1 Lollipop yüklü olarak piyasaya sürülecek. 1.5GB sistem belleği ve 16GB geniş dahili veri depolama alanı sunulmuş.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Samsung Galaxy J7’nin fiyatı Kazakistan’da perakende bir satıcı tarafından listelendi ve ayrıca ön siparişe de sunulmuş durumda. KZT 49,990, yaklaşık 268$ olarak belirlenmiş durumda. Türkiye’de satışı Ağustos ayı olarak belirlenmiş durumda. Fiyatı hakkında henüz kesin bir bilgi yok.