Kategoriler
Rehberler

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak

Android’den iPhone’a rehber aktarmak mevcut Android işletim sistemli akıllı telefonundan iPhone’a geçen her kullanıcının herhalde yapmak isteyeceği ilk işlemdir. Bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi bilmiyorsanız doğru adreste olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda Android’den iPhone’a rehber aktarmak için takip edebileceğiniz dört farklı yöntemi sizlere anlatacağız. Size kolay gelen yöntemi izleyebilir veya herhangi bir işlemde sorun yaşarsanız farklı bir yöntemi tercih edebilirsiniz.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak – En Hızlı ve Kolay Yöntem

Android işletim sistemli bir akıllı telefonunuz varsa zaten aktif kullandığınız bir Google hesabınız da bulunuyordur. Google rehber içeriğinizi kullanıcı hesabınızla ilişkilendirdiği için şanslısınız. Ancak bu kaydı iPhone’a taşımak biraz sıkıntılı olabiliyor.

Android’li akıllı telefonunuzda Settings (Ayarlar) menüsüne gidin ve “Accounts and Sync” (Hesaplar ve Eşitleme) benzeri seçeneğe erişin. Google hesabınızın detaylarını girin ve eşitlemeyi etkinleştirin. Rehber içeriğiniz Google kullanıcı hesabınıza aktarılacaktır.

Şimdi iPhone’a geçiş yapın.  Settings > Mail, Contacts, Calendars (Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim) menüsüne erişin ve “Add Account” (Hesap Ekle) seçeneğine dokunun. Google hesabınızla oturum açın ve Rehber seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olun. Google hesabınızda depolanan rehber içeriği iPhone’a indirilecektir.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak – Eksiksiz Yöntem

Önceki işlemde bazı kullanıcılar sorun yaşayabilmekte. Eğer çalışmazsa ya da gelecekte sorun yaşamak istemiyorsanız şu aşamaları takip edin.

  1. Öncelikle iPhone’da “Settings” (Ayarlar) menüsüne gidin.
  2. “Mail, Contacts, Calendars” (Posta, Rehber, Takvim) seçeneğine dokunun.
  3. “Add Account” (Hesap Ekle) butonunu seçin.
  4. “Other” (Diğer) ile devam edin.
  5. “Add CardDAV Account” (CardDAV Hesabı Ekle) seçeneğine dokunun.

Kutucukları şu şekilde doldurun:

  • Sunucu: google.com
  • Kullanıcı adı: Google hesabınızın kullanıcı adı
  • Parola: Google hesabınızın parolası
  • Açıklama: Kısa bir tanımlama girebilirsiniz.
  • “İleri” seçeneği ile devam edin. “Rehber”in işaretli olup olmadığını kontrol edin.
İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Bu ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonunuzdaki Rehber uygulamasını açın, iPhone ve Google hesabınız arasında veri transferi otomatik yapılacaktır.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak – SIM Kart

iPhone ve Android akıllı telefon aynı ebatta SIM kart ile çalışıyorsa bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Öncelikle Android’li akıllı telefonunuzun rehber içeriğini SIM karta kopyalayın. Ardından SIM kartı iPhone’a takın. “Settings” menüsüne ve ardından “Mail, Contacts, Calendars” menüsüne girin. “Import SIM Contacts” seçeneğine dokunun. Transfer işlemi başlatılacaktır.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak – Uygulama Kullanımı

Rehberinizi akıllı telefonlar arasında taşımak için Copy My Data adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın Android sürümü buradan, iOS sürümü ise buradan yüklenebiliyor.

Copy My Data uygulamasında çeşitli seçenekler var, örneğin sürece Google Drive’ı dahil etmek ve WiFi aracılığıyla eşitleme yapmak gibi. Arayüzde size sunulan seçeneklerde dilediğiniz aşamaları takip ederek eşitleme işlemini sorunsuzca halledebilirsiniz.