Kategoriler
Konular

En İyi Windows Phone Uygulamaları

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, rakipleri iOS ve Android platformlarına oranla yazılım gamı açısından daha kısıtlı bir portföye sahip. Fakat aşağıdaki bazı temel uygulamaları telefonunuza yükleyerek genelde hiçbir uygulamanın eksikliğini hissetmeyeceksiniz.

VLC for Windows Phone ( Ücretsiz )

En klasik ve en başarılı video oynatıcılarından olan VLC Media Player, Windows Phone platformunda da var. Yaygın video formatlarının yanında OGG, MKV, FLAC ve MPC uzantılı videoları da çalıştıran VLC for Windows Phone’u mutlaka edinmelisiniz.

Windows Phone Uygulamaları

Adobe Photoshop Express (Ücretsiz)

Dünyanın en popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Adobe Photoshop’un Express sürümü, mobil cihazlar için sıkça kullanılıyor ve asıl yazılımdan farkla daha temel kırpma, efekt verme vs. işlerine yarıyor.

Windows Phone Uygulamaları

Microsoft Hyperlapse (Ücretsiz)

Microsoft Hyperlapse, kullanıcılara, telefonun kameralarıyla basitçe sağlıklı time-lapse videolar çekmesine olanak sunuyor. Çektiğiniz videoları 32x‘e kadar hızlandırma şansınız mevcut.

Windows Phone Uygulamaları

Poki (Ücretsiz)

Poki’yle birlikte çevrimiçiyken kaydettiğiniz makaleleri, videoları ve diğer içerikleri çevrimdışıyken kullanabilirsiniz. Poki, aynı dalda popüler bir uygulama olan Pocket’in Windows Phone versiyonu diyebiliriz.

Windows Phone Uygulamaları

Weather Flow ($1.99)

Çok iyi tasarlanmış, kolay bir arayüze sahip hava durumu uygulaması olan Weather Flow alanında başarılı uygulamalardan bir tanesi.

Windows Phone Uygulamaları

Translator (Ücretsiz)

Google’ın Google Translate servisine karşılık Microsoft’un hamlesi olan Bing Translator temelli uygulama, çevrimiçi kullanıldığında 40’tan fazla dile tercüme hizmeti veriyor. Çevrimdışı kullanmak içinse dil paketlerini indirmek gerekiyor.

Windows Phone Uygulamaları

Xbox SmartGlass (Ücretsiz)

Xbox One ve Xbox 360 oyun konsolunuz varsa, hesabınızı, başarılarınızı takip etmek ve eğlenceye mobil cihazınızda da takip etmek istiyorsanız XboX SmartGlass tam size göre.

Netflix (Ücretsiz)

Windows Phone 8 cihazınızı mobil sinemaya, TV’ye çevirmek istiyorsanız Netflix’i mutlaka denemelisiniz. Birçok film ve TV şovu Netflix’le cebinizde olacak.

Windows Phone Uygulamaları

Kindle (Ücretsiz)

Amazon Kindle bilindiği gibi çok kapsamlı bir elektronik kitap uygulaması. Windows Phone platformunda da yer alan uygulamada binlerce ücretli-ücretsiz kitap bulunuyor.

Windows Phone Uygulamaları

Spotify (Ücretsiz)

Spotify, tabir-i caizse müzik dünyasını parmaklarınızın ucuna getiren bir uygulama. Milyonlarca şarkının yer aldığı uygulamada kendi çalma listenizi oluşturabilir, başkaların çalma listesine göz atabilirsiniz.

Windows Phone Uygulamaları

Evernote (Ücretsiz)

Evernote, aldığınız notları, dosyaları, multimedya ögelerini bulut sisteme yükleyerek çevrimiçi ulaşım imkanı sağlayan başarılı, basit ve ücretsiz bir uygulama.

Windows Phone Uygulamaları

Not: Listeye Facebook, Twitter, Instagram ya da Skype gibi çok popüler uygulamalar eklenmemiştir…