Kategoriler
Rehberler

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarmak

iPhone’dan Android’e rehber aktarmak Apple’ın popüler akıllı telefon serisi ürünü iPhone’dan Android işletim sistemli yeni bir akıllı telefona geçiş yapan kullanıcıların herhalde ilk olarak yapmayı düşünecekleri işlemdir. Bir Google hesabına sahipseniz iPhone’dan Android’e rehber aktarmak problem değil. iPhone’dan Android’e rehber transferi için takip edebileceğiniz çeşitli yöntemler var. Burada değineceğimiz işlemlerden size kolay görüneni tercih edebilir, herhangi bir işlemde sorun yaşarsanız farklı bir yöntemi tercih edebilirsiniz.

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarmak – iTunes Yazılımı İle

Öncelikle iPhone’u bilgisayarınıza data kablosu ile bağlayın ve iTunes programını çalıştırın. Akıllı telefonunuz sağ üst köşede belirecektir, simgeye tıklayın ve “iPhone Summary” ekranından “Info” butonunu kullanın. Rehberinizi zaten iCloud hesabınıza yedekliyorsanız bu aşamada iPhone’da ayarlara girin, “iCloud” u seçin ve “Contacts” kaydırma çubuğunu “On”dan “Off”a getirin. Ardından iTunes’a geri dönün ve ‘Sync contact’ seçeneğini işaretleyin. Açılır listeden “Google Contacts”ı seçin. Google hesabınızla eşitleme gerçekleştirin, iPhone’daki rehberiniz Google hesabınıza kaydedilecektir.

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun kurulumunu gerçekleştirirken aynı Google hesabınızla giriş yapın, rehber Google hesabından akıllı telefona otomatik olarak indirilecektir.

iPhone'dan Android'e Rehber Aktarmak 1

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarmak – Geleneksel Yöntem

Önceki aşamada çeşitli sorunlarla karşılaşan kullanıcılar var. Elbette tercih edebileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Öncelikle iPhone’da rehberinizi görüntüleyin ve Android işletim sistemli yeni akıllı telefonunuza yüklemek istediğiniz kayıtları seçin. Aşağı doğru kaydırma yapın ve kayıtları e-posta aracılığı ile paylaşma seçeneğine dokunun. Kayıtları kendi e-posta adresinize gönderin. Yeni akıllı telefona geçiş yaptığınızda bu kayıtları cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Bu yöntem şüphesiz yüzlerce kişi içeren rehberler için çok pratik görünmüyor ama rehberinizde az sayıda arkadaşınız mevcutsa kullanmanızda bir sakınca yok.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarmak – Uygulama Kullanımı

iPhone'dan Android'e Rehber Aktarmak 2

Bu yöntemler size çok pratik gelmediyse üçüncü parti bir uygulamadan yardım almayı düşünebilirsiniz. My Contacts Backup uygulaması bu noktada derdinize derman olabilir. Uygulamayı önce iPhone’a yükleyin ve rehberinizin yedeklenmesini sağlayın. Ardından Android işletim sistemli yeni akıllı telefonunuza kurulum gerçekleştirin, kullanıcı hesabınızla oturum açın ve rehberinizi yeni cihazınıza taşıyın. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise bu bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

iPhone’dan Android’e rehber aktarmak için Gmail hesabınızı da kullanabilirsiniz. Gmail kullandığınız zaman kişileriniz https://contacts.google.com/ adresinde yedekleniyor.