Kategoriler
Rehberler

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak

Android işletim sistemli bir akıllı telefonu otomatik olarak sessiz moduna almak mümkün. SmartSilence uygulamasını kullanarak cihazınızı otomatik olarak sessize alabilir ve gün içerisindeki kritik anlarda gelen çağrılar nedeniyle zor durumda kalmaktan kurtulabilirsiniz. SmartSilence uygulamasını buradan ya da Google Play uygulama mağazasında arama yaparak akıllı telefonunuza ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak

Uygulamayı indirdikten sonra profil oluşturmanız gerekiyor. İlk ekranda sessize alma işlemini haftalık mı yoksa bir defalık mı belirlemek istediğiniz soruluyor. Buradan ihtiyacınıza göre bir seçim yaptıktan sonra zamanlamayı seçmeniz istenecek.

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak 1

Oluşturduğunuz profile bir isim verin ve cihazınızın sessiz moduna haftanın hangi günlerinde otomatik olarak alınacağını üstteki kutucuklardan belirleyin. Seçtiğiniz ad oluşturduğunuz profili daha sonra kaldırmak istediğinizde işinizi kolaylaştıracak.

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak 2

Otomatik sessize alma işleminin gün içerisindeki başlangıç ve bitiş saatlerini belirledikten sonra dilerseniz “Vibrate” seçeneğiyle titreşim modunun etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Tercihlerinizi yapınca “Save” seçeneğiyle işlemi tamamlayın.

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak 3

Profiliniz kaydedildiğinde ana ekranda profil adı, geçerli günler, saat aralığı, titreşim modunun durumu ve profilin aktif olup olmadığı bilgisi görüntülenecektir. Araç çok detaylı seçenekler sunmasa da birçok kullanıcının işini rahatlıkla görecektir.

Akıllı Telefonu Otomatik Olarak Sessiz Moduna Almak 4

Android telefonlarda artık cihazı sessize almak için yerinden oynatmanız yani jest özelliklerini kullanmanız yeterli oluyor.