Kategoriler
Haberler

Gionee Marathon: En Uzun Pil Ömrü!

Akıllı telefon kullanan çoğu kişilerin genel sıkıntısıdır çabuk biten, dayanamayan şarjlar. Kısmen buna çözüm olarak taşınabilir şarj istasyonu kullanımda arttı ancak kapladığı ver ve ağırlıkları kullanımını ve taşınabilirliğini kaybettiriyor. Telefonunuzu bir kez şarj edip günlerce kullanmak istemez miydiniz ? Şaka gibi gelebilir ancak Çinli üretici Gionee bu soruna el atmış durumda.

Çinli telefon üreticisi ve aynı zamanda da Türkiye için Discovery Air üreticisi Gionee, geçtiğimiz yıl tanıttığı akılı telefonu Marathon M3‘ün 5.000 mAh’lik piliyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Bu yıl firma tanıttığı iki yeni telefonla kamera yeteneklerinin sınırlarını zorlarken, pil gücünde de seviye atlıyor.

Bir önceki modelin pil gücünü dahi geride bırakan Marathon M5, akıllı telefonlarla değil tabletlerle yarışıyor. 6.020 mAh pil gücüne sahip olan cihaz, akıllı telefonların şarj sorunuyla adeta dalga geçiyor. Facebook’ta yayınladıkları postla Marathon M5’in pil gücüne vurgu yapan firma, cihazla 107 saate varan müzik deneyimi, 16 saate varan video deneyimi ve 13 saate varan oyun deneyimi sunuyor. “Goodbye Power Bank” sloganıyla tanıtılan akıllı cihaz, taşınabilir şarj istasyonu taşıma sorununa da elveda diyor.

Cihazın teknik özellikleri şimdilik bilinmiyor ancak söylentilere göre Marathon M5, 5,5 inç boyutunda 720p ekranla geliyor. Dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza da yine söylentiler arasında.

Gionee’in bir diğer amiral gemisi telefonu ise fotoğraf tutkunlarını hedef alıyor. Henüz hakkında detaylı bilgi bulunmayan Elife E8, 23,7 megapiksel lense sahip olan kamerasıyla 100 megapiksel çözünürlüğe kadar fotoğraflar çekebiliyor. Gionee her iki cihazı da 10 Haziran‘da duyuracak. Elimizi bilgiler ulaştıkça sizlere iletmeye devam edeceğiz.