Kategoriler
Haberler

Huawei Ascend Mate 7 İçin Android 5.1 Lollipop Videosu!

Akıllı telefon pazarında özellikle Çin’de etkili bir oyuncu olan Huawei, telefonlarını Android 5.1 Lollipop sürümü güncellemesine hazırlıyor. Markanın ülkemizde de satışı yapılan Ascend Mate 7 modeli için yakında Android 5.1 Lollipop temelli bir güncelleme yayınlanacağına dair ipucu niteliğindeki bir video yayınlandı.

Ascend Mate 7′nin sızdırılan 5.1 Lollipop videosunda, cihaza çoklu görev modu eklendiği göze çarpıyor. LG ve Samsung’da bulunan bu özellik telefona büyük bir kullanım kolaylığı kazandırmış. 6″lik dev bir ekrana sahip Ascend Mate 7‘nin ekranı iki uygulamayı aynı anda kullanabilmek için gayet yeterli. Ayrıca phablet sınıfına giren bir cihazın tek elle kullanımı neredeyse imkansız ve çoğu kullanıcı bir akıllı telefonu iki elle kullanmaktan pek hoşnut değil. Huawei‘nin yeni güncellemesinde tek elle kullanım özelliği de geliyor.

Emotion 3.1 arayüzüyle gelecek Android 5.1 Lollipop güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı belli değil. Fakat bu güncellemenin cihazın hala 4.4 KitKat sürümünde kaldığı için çok da gecikmeyeceğini tahmin ediyoruz.