Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger: Baloncuk Kaldırma

Facebook Messenger sohbet balonlarını kapatmak isteyen kullanıcılar için bu küçük rehberimizin oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. 2013 yılında hayatımıza giren Facebook’un sohbet balonları özelliği kullanıcıların arkadaşlarıyla iletişim kurmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyordu. Facebook Messenger’a entegre edilen bu özelliğe birçok kullanıcı aşina. Facebook Messenger’ı Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yüklediğinizde varsayılan olarak açık geliyor. Şüphesiz her kullanıcı sohbet balonlarından hoşnut değil ve kapatmak istiyor. Bunun elbette kolay bir yolu var, sohbet balonuna basılı tutup aşağı kısımda beliren X simgesine sürükleyip bırakmak. Ancak yeni bir mesaj geldiğinde sohbet butonu yine belirmekte. Bu durumda sohbet balonlarını devre dışı bırakmak en mantıklı seçenek olarak görülebilir.

Facebook Messenger sohbet balonlarını kapatmak için öncelikle uygulamayı çalıştırın. Arayüzde sağ üstte yer alan simgeye dokunun. Karşınıza gelen arayüzde “Sohbet balonları” seçeneğine dokunun. Açılan ekranda yine aynı seçeneğin yanında yer alan “Aç” seçeneğini “Kpt” durumuna getirin. Gördüğünüz gibi işlem hayli kolay. Dilerseniz şimdi bir de aşamalara kısaca göz gezdirelim.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak

Öncelikle akıllı telefonunuzda Facebook Messenger uygulama simgesini bulun ve uygulamayı açın.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak 1

Uygulama arayüzünde sağ üst bölümde bulunan ve ayarlara erişimi sağlayan butona dokunun.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak 2

Ayarlar menüsünde yer alan üçüncü seçenek olan “Sohbet balonları – Diğer uygulamaları kullanırken sohbet et” seçeneğine dokunun.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak 3

En üstte “Sohbet balonları” seçeneğinin yanındaki anahtarı “Aç” durumundan “Kpt” durumuna getirin.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak 4

Facebook Messenger uygulamasında yeni mesajlar sonrası artık sohbet balonları gösterilmeyecektir.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatmak 5