Kategoriler
Haberler

HTC Gidişattan Hiç Memnun Değil

HTC için işler hiç de iyi gitmiyor. Şatışlarında yükselişi yakalayaman Tayvanlı şirket ciddi bir düşüşe geçmiş durumda. Yeni nesil amiral gemisi One M9‘la büyük hayal kırıklığı yaşayan ve yaşatan Tayvanlı şirket, her geçen ay gelir düşüşü yaşamaya devam ediyor.

Üstelik bunu kullanıcı yorumları veya araştırma şirketi tahminleri değil, doğrudan şirketin resmi rakamları söylüyor. Nisan ayı verilerine göre yüzde 20, geçtiğimiz yılın mayıs ayına göreyse yaklaşık yüzde 48 oranında bir düşüş yaşıyor. Bu düşüşün birçok farklı sebebi olsa da en büyük sorumlu elbette HTC’nin son amirali One M9’da fazla talep olmaması.

HTC CEO’su Cher Wang, geçtiğimiz günlerde şirket hissedarlarıyla yaptığı buluşmada hem mevcut durum hem de geleceğe dair önemli açıklamalarda bulundu. Kötü gidişatın farkında olduklarını belirten Wang, sorunun başarısız pazarlamadan kaynaklandığını itiraf etti. Üst seviye Android telefonlara olan ilginin azalması, artan rekabetin kampanya giderlerini artırması hatta Robert Downey Jr. bile sorumlular arasında. Zira Wang, One M8’in de reklam kampanyasında rol alan Downey Jr. ile önümüzdeki yıl sözleşme yenilemeyeceklerini onayladı.

Tüm bunlara rağmen Cher Wang gelecek için umutlu. Hissedarları umutlandırmak adına “kahraman” bir ürün hazırlığında olduklarını belirten yönetici, daha iyi bir pazarlama stratejisiyle birlikte işlerin yoluna gireceğini ifade etti. HTC’nin “süper kahramanı” şirketi düzlüğe çıkaracak mı, merak konusu gerçekten.