in

iPad ve iPhone: Pil Ömrünü Uzatmak

iOS 9’un en önemli yeniliklerinden biri düşük güç modu oldu. Zira kullanıcıların en büyük sıkıntısı ise çabuk biten şarj idi. Yıllardır beklenilen Apple’ın bir türlü daha önce yer vermediği özellik. Bu mod adından belli olduğu üzere iOS cihazın pil ömrünü uzatmak için tasarlandı.

Öncelikle şunu belirteyim, iOS 9’un yapılan geliştirmelerle 1 saatlik ekstra pil süresi sunacağı unutulmamalı. Eğer daha fazlasına ihtiyaç olursa düşük güç modu devreye giriyor ve ek olarak 3 saat daha süre ekliyor.

Betanın çıkmasıyla birlikte düşük güç özelliğiyle alakalı detaylar belli oldu. Bu mod Ayarlar>Genel>Kullanım>Pil kısmında bulunuyor. Aktif edildiği zaman pil simgesinin rengiye sarıya dönüyor. Ekran görüntülerinde gözüktüğü gibi düşük güç açıldığında e-posta uygulamasında yenileme olayı elle gerçekleşiyor, kısaca otomatik yenileme kapatılıyor. Arka planda uygulama yenilemesi ve indirmeler kapatılıyor. Ağ bağlantısı, hareket ve parlaklık azaltılıyor. Sonraki betalarla birlikte belki bu özellikler biraz daha artabilir.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...