iPad ve iPhone: Pil Ömrünü Uzatmak

REKLAMLAR

iOS 9'un en önemli yeniliklerinden biri düşük güç modu oldu. Zira kullanıcıların en büyük sıkıntısı ise çabuk biten şarj idi. Yıllardır beklenilen Apple'ın bir türlü daha önce yer vermediği özellik. Bu mod adından belli olduğu üzere iOS cihazın pil ömrünü uzatmak için tasarlandı.

Öncelikle şunu belirteyim, iOS 9'un yapılan geliştirmelerle 1 saatlik ekstra pil süresi sunacağı unutulmamalı. Eğer daha fazlasına ihtiyaç olursa düşük güç modu devreye giriyor ve ek olarak 3 saat daha süre ekliyor.

REKLAMLAR

Betanın çıkmasıyla birlikte düşük güç özelliğiyle alakalı detaylar belli oldu. Bu mod Ayarlar>Genel>Kullanım>Pil kısmında bulunuyor. Aktif edildiği zaman pil simgesinin rengiye sarıya dönüyor. Ekran görüntülerinde gözüktüğü gibi düşük güç açıldığında e-posta uygulamasında yenileme olayı elle gerçekleşiyor, kısaca otomatik yenileme kapatılıyor. Arka planda uygulama yenilemesi ve indirmeler kapatılıyor. Ağ bağlantısı, hareket ve parlaklık azaltılıyor. Sonraki betalarla birlikte belki bu özellikler biraz daha artabilir.

REKLAMLAR

Ağustos 2019: Artık iPhone'da pil ömrü oldukça uzun.

REKLAMLAR