Kategoriler
Haberler

Moto X Parmak İzi Okuyucusu Sızdırıldı!

Artık yüksek güvenlik mobil cihazlara kadar ulaşmış durumda.Zira veri güvenliği mobil cihazlar içinde önemli bir hâl almış..  iPhone ve Samsung’un amiral cihazlarında gördüğümüz parmak izi okuyucusu kullanıcılardan oldukça iyi ve olumlu sonuçlar almıştı. Motorola‘nın bir süredir yeni nesil Moto X üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta bir süre önce cihazın teknik özelliklerine ait ilk iddialar da gelmişti. 2015 model Moto X’e ait yeni sızıntılar ise cihazın parmak izi okuyucuyla geleceğine işaret ediyor.

Apple ve Samsung’un yeni nesil amiral gemisi telefonlarında kullandığı parmak izi okuyucu, görünüşe bakılırsa Motorola’nın amiral gemisinde de başrolde olacak. Sızan fotoğraflarda da görülebileceği üzere, telefonun Motorola amblemine denk düşen kısmında parmak izi okuyucusu modülünün geleceği söylenen bir boşluk bulunuyor.

1433845463_arrow-indicates-cut-out-for-fingerprint-scanner-module

 

İddialar doğru çıkarsa, halihazırda güçlü özelliklerle geleceği konuşulan Motorola’nın, rakipleri karşısında güçlü bir alternatif oluşturmak adına mantıklı bir karar verdiğini söyleyebiliriz. Cihazın  sahip olacağı konuşulan diğer özelliklerini kısaca hatırlatmak gerekirse; Moto X’te QHD çözünürlüklü 5,2 inç boyunda AMOLED ekran, Snapdragon 808 işlemci, 4 GB RAM, 16 MP arka kamera, 5 MP ön kamera, 3.280 mAh kapasiteli pil gibi donanımsal özellikler bu cihazda yerini alacak gibi gözüküyor. 2015 model Moto X’in Ekim ayına yakın bir zamanda tanıtılması bekleniyor.