Kategoriler
Haberler

BlackBerry Oslo’dan İlk Görüntüler Geldi

2000’li yıllarda Curve ve Bold gibi akıllı telefon modelleriyle Türkiye’de de iyi bir satış rakamına ulaşan BlackBerry, son yıllarda önlenemez bir düşüş yaşıyor. Akıllı telefon ekosisteminin Android ve iOS ekseninde dönmesi, bu pazarda Microsoft ve BlackBerry gibi düşük satış rakamlı markaları zor durumda bırakıyor. Bir süredir de hakkında satış dedikoduları dönen markanın yeni modeli BlackBerry Oslo’nun ilk görüntüleri sızdırıldı.

BlackBerry Passport ile hemen hemen aynı görünümde olan Oslo’da BlackBerry modellerinden alışkın olduğumuz dahili klavye bulunuyor. 4.5″lik kare bir dokunmatik ekrana da sahip olan Oslo, klavye yönüyle abilerinin izinden gidiyor. EMEA ve Afrika pazarı için geliştirilen cihazda 64-bit Qualcomm Snapdragon 801, 3 GB RAM, 13 megapiksel OIS sensörlü arka kamera gibi özellikler bulunuyor. 3450 mAh batarya ile uzun bir pil ömrü vaat eden BlackBerry Oslo’da BlackBerry OS 10.3.2 işletim sistemi yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Donanımsal özellikleriyle piyasadaki pek çok üst düzey telefonu cebinden çıkarmaya aday olacak BlackBerry Oslo, markanın Türkiye’den çekilmesinden dolayı muhtemelen paralel ithalat ile ülkemizde de satılacak.