Kategoriler
Haberler

BQ Aquaris E5 Ön Siparişte!

İspanyol akıllı telefon üreticisi BQ, Ubuntu işletim sistemi ile çalışan ikinci akıllı telefonu Aquaris E5’i duyurdu. Bir önceki modeli olan E4’den üst seviye özelliklere sahip olan olan E5, BQ’nun web sitesi üzerinden 200€’dan satışa sunuldu. Şu anda Norveç, İsveç ve Avrupa Birliği ülkelerinde ön siparişe sunulan akıllı telefonun fiyatı 200€ ve ön sipariş talebinde bulunan kullanıcılar akıllı telefonlarına 22 Haziran tarihinde kavuşacaklar ve anında Ubuntu işletim sistemli bir akıllı telefon deneyimi yaşayacaklar.

Ubuntu Canonicals işletim sistemi ile çalışan BQ Aquaris E5’in  göstermiş olduğu performans firma yöneticilerinin açıklamalarına göre Android işletim sistemli akıllı telefonların sağlamış olduğu performans ile neredeyse aynı olduğunu açıkladı ve Ubuntu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların ilerleyen zamanlarda Android ve iOS işletim sistemi kadar çok popüler olacağını da söyledi.

Son kullanıcıya ön siparişe sunulan BQ Aquaris E5, 720p çözünürlük sağlayan 5 inç bir ekrana sahip ve ekranın hemen üzerinde 5 megapiksel ön kamera telefonun arkasında ise 13 megapiksel çözünürlüğünde LED flaş destekli bir arka kamera görev alıyor. Telefonun arka kapağının altında çift çekirdekli Cortex A7 işlemcisi çalışmak için hali hazırda beklerken, telefon dahili olarak 16 GB depolama kapasitesi ile birlikte geliyor ve bu hafızayı yetersiz olarak gören kullanıcılar ekstra olarak telefonu microSD hafıza kartı takarak telefonun hafızasını arttırabilme imkanına sahipler.